Kitos naujienos

Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Daugiau
Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Daugiau
Vilniečių pastangos ne veltui – šabakštynas nebus užstatytas, o virs parku

Vilniečių pastangos ne veltui – šabakštynas nebus užstatytas, o virs parku

Daugiau
Socialdemokratai: teisingumo ministrė negali toliau eiti pareigų

Socialdemokratai: teisingumo ministrė negali toliau eiti pareigų

Daugiau
Klaipėdos socialdemokratės - apskritojo stalo diskusijoje „Moteris - politikoje" (nuotraukų galerija)

Klaipėdos socialdemokratės - apskritojo stalo diskusijoje „Moteris - politikoje" (nuotraukų galerija)

Daugiau

Frakcijos naujienos

Frakcijos naujienos 2017 04 20

R. Šalaševičiūtė kviečia su smurtu kovojančias organizacijas dovanoti knygas kalintiems

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LDSP) frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė kviečia nevyriausybines organizacijas ir viešasias įstaigas, ypatingai kovojančias su smurtu prieš vaikus bei smurtą šeimoje ir namuose, bei visuomeniškai aktyvius piliečius dovanoti knygas apie kovą su smurtu prieš vaikus ir artimoje aplinkoje  kalintiems įvairiose įkalinimo įstaigose Lietuvoje. Seimo narė laiškus išsiuntė VšĮ Paramos vaikams centrui, VšĮ „Vaikų linija“, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigai, VO „Gelbėkit vaikus“, Vilniaus miesto krizių centrui ir Lietuvos vaikų ir paauglių psichiatrų draugijai.

 „Jau ne pirmi metai, kai Lietuvos visuomenėje vis daugiau kalbame apie kovą su smurtu prieš vaikus ir artimoje aplinkoje, dedame vis daugiau pastangų pagerinti situaciją.  Tačiau privalome nepamiršti ir tų, kurių bent dalis dėl savo smurto galbūt prieš savo artimuosius, o gal prieš svetimus žmones, atsidūrė įkalinimo įstaigose. Čia ne mūsų teisė dabar juos morališkai teisti – juos jau nuteisė teismas, ir jie už tai atlieka įkalinimo bausmę. Vieną dieną šie žmonės išeis į laisvę ir turės pradėti savarankišką gyvenimą iš naujo. Ir mes galime padėti jiems jau dabar, – įsitikinusi socialdemokratų politikė R. Šalaševičiūtė. – Todėl labai nuoširdžiai kviečiu visas organizacijas, kovojančias su smurtu, dovanoti kalintiems knygas, leidinius ir kitokią literatūrą apie kovą su smurtu. Tai padės jiems geriau suprasti smurto prigimtį, galbūt bus kaip savotiška psichoterapija, nesvarbu, ar jie kali už smurtinius ar nesmurtinius nusikalitmus, nes jų gyvenimas, ir nelaisvėje, ir grįžus į laisvę, bus kupinas milžiniškų iššūkių ir išbandymų“.

R. Šalaševičiūtės teigimu, „taip pat kiekvienas iš mūsų, kaip savo šalies pilietis, gali prisidėti padėdamas skaudžiai gyvenime suklydusiems ir šiuo metu atskirtiems nuo visuomenės knygomis iš savo bibliotekos. Tikiu, kad tokie pilietiški gestai, kolektyvūs ir individualūs, padės kalintiems atrsati daugiau prasmės ir stiprybės, kurs daugiau solidarumo pačioje visuomenėje“,

Dėl knygų dovanojimo kalintiems tiesiogiai galite kreiptis į Pravieniškių pataisos namų direktoriaus pavaduotoją Arvydą Stankevičių (tel. nr. 834656231) ar direktorių Virginijų Ceslavičių (tel. nr. 8 34656222).

Buvusi sveikatos apsaugos ministrė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narė R. Šalaševičiūtė balandžio 14  d. lankėsi Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje  kolonijoje. Į įkalinimo įstaigą politikė atvyko su kilnia prieššventine misija – artėjančių Šv.Velykų proga bausmę atliekantiems nuteistiesiems perdavė labdarą – 2-o sektoriaus nuteistųjų biblioteką papildė apie 400 knygų iš savo asmeninės bibliotekos.

Įstaigai perduotos knygos labai įvairios, todėl įstaigos administracija net neabejoja, kad kiekviena iš jų lengvai ras savo skaitytoją ir padės praskaidrinti bausmę atliekančių asmenų kasdienybę bei suteiks vertingų žinių ir informacijos. Ypatingas dėmesys turi būti atkreiptas į knygas apie smurtą artimoje aplinkoje, smurtą prieš vaikus, ir tokių knygų ypatingai reikia nuteistiesiems.

Parlamentarei buvo suteikta galimybė susipažinti su įstaigos 2-ame sektoriuje bausmę atliekančių nuteistųjų laikymo sąlygomis, socialinio – psichologinio darbo, priežiūros ypatumais.

Kadangi daug metų yra dirbusi sveikatos apsaugos srityje, vizito metu R.Šalaševičiūtė aplankė ir šiame sektoriuje prieš metus atidarytą Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centrą, susipažino su šio centro veikla, susijusia su suinteresuotų sveikti.

Šiuo metu centre 28 nuteistųjų, turinčių priklausomybę nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų, teikiama ilgalaikė psichologinė ir socialinė reabilitacija bei užtikrinama jų socialinė integracija į visuomenę. Politikei pateikta ją dominusi informacija apie įstaigos specifiką, veiklą, problemas. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2-ame sektoriuje laisvės atėmimo bausmes atlieka 1159 nuteistieji.

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)