Kitos naujienos

Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Daugiau
Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Daugiau
Vilniečių pastangos ne veltui – šabakštynas nebus užstatytas, o virs parku

Vilniečių pastangos ne veltui – šabakštynas nebus užstatytas, o virs parku

Daugiau
Socialdemokratai: teisingumo ministrė negali toliau eiti pareigų

Socialdemokratai: teisingumo ministrė negali toliau eiti pareigų

Daugiau
Klaipėdos socialdemokratės - apskritojo stalo diskusijoje „Moteris - politikoje" (nuotraukų galerija)

Klaipėdos socialdemokratės - apskritojo stalo diskusijoje „Moteris - politikoje" (nuotraukų galerija)

Daugiau

Naujienos

Partijos naujienos 2017 08 03

Lietuvos socialdemokratų partijos siūlymai mokesčių reformai

Lietuvos Vyriausybė pateikė antrąjį „Mokesčių ir socialinės sistemos tobulinimo projektą“.

Lietuvos socialdemokratų partija išanalizuos koalicinės Vyriausybės planus, tačiau jau dabar teikia savo siūlymus bei atkreipia dėmesį į trūkumus.

Vienas pagrindinių trūkumų iš Vyriausybės pateiktų pasiūlymų yra atsisakyti 3 proc. įmokų „Sodrai“ tiems, kurie uždirba minimalų atlyginimą.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko Gintauto Palucko nuomone, tai nėra protingas siūlymas, nes juo šios dienos skurdas sprendžiamas ateities pensijos sąskaita. Jis reiškia, kad gaunantieji minimalų atlyginimą dėl šio sprendimo išloštų keletą eurų, bet ateityje jų senatvės pensijos būtų mažesnės.

Socialdemokratai taip pat nepritaria „Sodros“ įmokų „lubų“ nustatymui. Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Algirdo Syso teigimu, įmokų „lubos“ mažina „Sodros“ pajamas ir galėtų būti nustatytos tik įvedus progresinį gyventojų pajamų apmokestinimą, kurį socialdemokratai ir siūlo.

Lietuvos socialdemokratų partija nepritaria ir papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio (PNPD) už vaikus atsisakymui, nes dėl šio sprendimo nukentėtų vidutinių pajamų dirbantieji, kurie augina vaikus.

Negalime pritarti ir 30 eurų dydžio vadinamųjų „vaiko pinigų“ nustatymui, paliekant papildomas išmokas, kai vertinamos šeimos pajamos arba kai mokama už 3 ir daugiau vaikų nevertinant šeimos pajamų. Tai administraciškai labai sudėtingas mechanizmas, o socialdemokratai siekia trijų tikslų: administracinio paprastumo, lygių išmokų kiekvienam vaikui nepaisant tėvų pajamų ir solidarumo tarp socialinių sluoksnių.

Todėl socialdemokratai siūlo:

1.     „Vaiko pinigai“ turi būti vienodi ir siekti apie 100 eurų už vieną vaiką.

2.   Dirbantieji ir auginantys vaikus turi būti remiami per PNPD už vaikus.

3.   Tačiau valstybė iš uždirbančiųjų daug susigrąžintų per progresyvų gyventojų pajamų apmokestinimą. Remiantis socialdemokratų siūlymais, uždirbantys iki 20 tūkst. eurų per metus mokėtų 15 proc. GPM, iki 30 tūkst. eurų pajamų – 16 proc., iki 40 tūkst. eurų – 17 proc., ir daugiau nei 40 tūkst. eurų – 20 proc. Šie tarifai būtų taikomi visoms pajamų rūšims, ne tik darbo pajamoms.

4.     Nekilnojamojo turto apmokestinimo kartelę siūloma leisti iki 150 tūkst. eurų. Vyriausybė siūlė nekilnojamojo turto apmokestinimą pradėti nuo 220 tūkst. eurų vertės.

5.     Socialdemokratai siūlo apsistoti ties 9 proc. PVM lengvata šilumai ir vandens pašildymui. Jeigu po derybų būtų liekama prie 15 proc. PVM, tuomet siūlytina išplėsti lengvatos gavėjų ratą ne tik centrinio šildymo vartotojams. PVM lengvatos šilumai sugrąžinimas padėtų iš dalies suvaldyti infliacijos augimą.

6.     Siūlome nustatyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą duonai, pieno produktams ir daržovėms. Tokie sprendimai galioja daugelyje Europos Sąjungos šalių.

7.     Socialdemokratai siūlo diskutuoti apie valstybės remiamų pajamų dydžio didinimą. Šiuo metu šis dydis siekia 102 eurus ir nuo jo priklauso valstybės parama skurstantiems. Jis nedidintas nuo krizės metų.

8.     Lietuvos socialdemokratų partija siūlo didinti ir bazinį atlyginimą, kuris šiuo metu siekia 130,5 euro. Nuo šio dydžio priklauso valstybės tarnautojų, mokytojų, socialinių darbuotojų, savivaldybių tarnautojų, politikų ir teisėjų darbo užmokestis. Bazinis dydis buvo sumažintas krizės laiku ir niekada nebeaugo.

9. Siūloma sugrįžti prie nemokamo pradinių klasių mokinių maitinimo mokymo įstaigose.

10. Gyventojų pajamų mokesčio kompensavimas, kai darbuotojas pagal Darbo kodeksą dalyvauja neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoje savo lėšomis.

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)