Kitos naujienos

Socialdemokratai: turi būti grąžinta galimybė neįgaliesiems išsikviesti pagalbą

Socialdemokratai: turi būti grąžinta galimybė neįgaliesiems išsikviesti pagalbą

Daugiau
Socialdemokratai: valdantieji medikams dumia akis

Socialdemokratai: valdantieji medikams dumia akis

Daugiau
Socialdemokratai siūlo pataisas Išmokų vaikams įstatymui: tėvai nebūtų verčiami prašytojais

Socialdemokratai siūlo pataisas Išmokų vaikams įstatymui: tėvai nebūtų verčiami prašytojais

Daugiau
Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Daugiau
Kaip atpažinti smurtą patiriantį vaiką ne tik kritiniu atveju

Kaip atpažinti smurtą patiriantį vaiką ne tik kritiniu atveju

Daugiau

Regionai

Regionai 2017 06 13

Sąskrydis prie Baltijos jūros

Plentas, lydimas reklamos skydų, pakelės kavinių, restoranų, vieno kito koplytstulpio, artino prie Šventojoje, polsiavietėje „Energetikas“,  vyksiančio tradicinio, kasmetinio LSDP sąskrydžio.

Šventoji - tai sena kuršių gyvenvietė, įsikūrusi prie to paties pavadinimo Šventosios upės  ir savo akimis stebinti Baltijos jūrą. Čia būta laivų dirbtuvių, prekybos centro, tvirtovės, parko. Javai, kailiai, medus iškeliaudavo iš čia į Angliją, Olandiją, Švediją, o iš ten pasiekdavo kuršius geležis, manufaktūros dirbiniai, druska, vynas, silkės, ginklai. Šventoji buvo uostas, bet, deja, didesniu tikruoju uostu netapo, nes smėlis užnešdavo vadinamojo uosto vartus ir laivai įplaukti negalėdavo.

Miestas garsus ir tuo, kad čia 1891 m. buvo įsteigta pirmoji Lietuvoje jūros mokykla.

Na, o dabar mus pasitinka švari, išpuoselėta kurortinė gyvenvietė ir 1200 jos gyventojų.

Mus, 74 LSDP  Vilniaus r. skyriaus į sąskrydį atvykusius dalyvius (patebėtina, kad rajonų tarpe mes savo skaitlingumu buvom antrieji) sveikina  4 m aukščio „Žvejo dukros“ (autorė Zuzana Pranaitytė) skulptūra, skulptūra „Baltijos aušra“ pietiniame Šventosios pakraštyje, Žemaičių alkas, Šventosios švyturys, Sveikatos centras „Energetikas, įspūdinga bažnyčia ir, svarbiausia,  geraširdžiai žmonės.

Kaip ir visada, sąskrydis prasidėjo skyrių parengtais prisistatymais. Klaipėdos, Mažeikių, Utenos, Rokiškio, Ignalinos, Vilniaus r., Vilkaviškio, Vilniaus m., Jonavos, Panevėžio r., Kauno m. pasirodymuose būta ir jumoro, ir rimtesnių dalykų. Vilniaus rajono bičiuliai, pristatydami savo  nuostabų kraštą, sakė, kad jame gyvena išskirtinės tautinės mažumos ir vienos iš jų vardu rengėjams įteikė totorių nacionalinį valgį - šimtalapį. Jie vieninteliai susirinkusius pasveikino ne tik lietuvių, bet ir lenkų, rusų, gruzinų, karaimų, totorių, azerbaidžaniečių kalbomis. Įdomus Vilkaviškio prisistatymas, pakviečiant į sceną naująjį LSDP pirmininką Gintautą Palucką ir jų aktoriui „gydytojui“  konstatuojant, kad socialdemokratų vado sveikata puiki ir ilgam tokia išliksianti; Jonavos komanda surengė vaikams ir suaugusiesiems patikusį Sauso ledo šou; Vilniaus miesto bičiuliams plojimais  pritarta už tai, kad jie išugdė socdemams naująjį pirmininką.  

Oficialiai sąskrydį atidaręs LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas linkėjo smagios ir saugios šventės. To paties linkėjo Tvarkos ir teisingumo, Darbo partijų, Lenkų rinkimų akcijos atstovai, atvykę pasveikinti sąskrydžio dalyvius, o europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė pabrėžė, kad socialdemokratų partija - galinga partija ir jos nugalėti neįmanoma. Skambant sutartinai giedamam socialdemokratų himnui (Esame socialdemokratai/Ateitį kurt pasiruošę/Ir tarsi vėliavą nešam/Skaisčiai raudoną rožę. Bičiuli, duok ranką,/Kai rankoj ranka,/Turėsi pajusti,/Kad esam jėga/Širdy lai išlieka/Tiesa ir taika/Po vieną mes niekas,/Būry mes jėga), sąskrydis pradėjo darbą.

Vadinamojoje Diskusijų erdvėje diskutuota šiomis temomis: „XXI a. Socialdemokratijos vektoriai. Lietuva, Europa. Pasaulis (prelegentas Algirdas Sysas); pajamų ir turtinė nelygybė Lietuvoje ir pasaulyje (prelegentas dr. Algirdas Butkevičius); Lietuva pribrendo reformoms. Kokioms ir kodėl? (prelegentas dr. Mindaugas Sinkevičius); ar LSDP gali laimėti Prezidento rinkimus (prelegentas habil. Dr. Mantas Varaška). Beveik visose diskusijose aktyviai dalyvavo Vilniaus r. skyriaus bičiuliai, jų būta ir Protų kovose.

Nesėdėjo rankas sudėję rajono sportininkai: traukė virvę, bėgo, šaudė...

O vakarais...vakarais  sąskrydžio dalyviai džiaugėsi  populiarių  atlikėjų programomis: Radistais bei  Ryčiu  Cicinu ir šou grupe „Rokada“.

Įkvepiant kuršių vikingiškai dvasiai  ir laužo liepsnai palydint, šokta ir dainuota Baltijos pajūryje.  

Tėveliai galėjo džiuginti savo atžalas (sąskrydyje vaikų buvo per 200. Tik iš Vilniaus r. net kelios  šeimos  atvyko su palikuonimis) Vaikų saloje, kur jų laukė  poni arkliukai, animatoriai,  batutas.
Grožintis   nuostabiu saulėlydžiu ir Sporto,  Protų, Diskusijų erdvės, Radistų, Cicino šou koncertų  prisiminimais, naujomis dalykinėmis pažintimis, labai nenoriai skirstytasi namo, skirstytasi, kad būtų susitikta kitąmet.

 

Vilniaus r. skyriaus atstovas spaudai Alfonsas Kairys

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)