Kitos naujienos

Socialdemokratai: turi būti grąžinta galimybė neįgaliesiems išsikviesti pagalbą

Socialdemokratai: turi būti grąžinta galimybė neįgaliesiems išsikviesti pagalbą

Daugiau
Socialdemokratai: valdantieji medikams dumia akis

Socialdemokratai: valdantieji medikams dumia akis

Daugiau
Socialdemokratai siūlo pataisas Išmokų vaikams įstatymui: tėvai nebūtų verčiami prašytojais

Socialdemokratai siūlo pataisas Išmokų vaikams įstatymui: tėvai nebūtų verčiami prašytojais

Daugiau
Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Daugiau
Kaip atpažinti smurtą patiriantį vaiką ne tik kritiniu atveju

Kaip atpažinti smurtą patiriantį vaiką ne tik kritiniu atveju

Daugiau

Nuomonės

Nuomonės 2017 02 14

M. A. Pavilionienė. Kaip Lietuvos kunigai remia smurtą

Šis straipsnis neliaupsina  dvasininkų kaip žmogaus sielos ganytojų. Šis straipsnis nevadina kunigų žmogaus guodėjais ir visuomenės moralės šulais. Šiame straipsnyje teigiama, kad kai kurie individai, pasirinkę katalikybės nuostatų propagavimą kaip savo profesiją, neretai  savo religiniu uolumu nusižengia žmogiškumui, pažeidžia žmogaus teises, nes fanatiškomis religinėmis nuostatomis  braunasi  į privatų asmens gyvenimą.

Kai kurių kunigų sumanymas Lietuvoje ręsti paminklus abortuotiems vaisiams yra makabriškas planas, kunigų psichologinis smurtas prieš moteris, kurios nutraukia nėštumą. Šis sumanymas  - tai viešas inkvizicinis moters pasmerkimas ilgalaikei  kančiai ir skausmui už padarytą sprendimą. Tai – visuotinis, akis badantis,  priekaištas moteriai už padarytą abortą ir smurtinė prievarta moters  atgailai. Tai – krikščionybės, katalikybės moralų  sureikšminimas XXI – jame mokslo amžiuje,   piktybiškai primenantis moteriai, kad ši yra priklausoma nuo vyriškosios religininkų tvarkos ir  nuo seimūnų populistų ribotų pažiūrų įgyvendinant reprodukcinės sveikatos politiką, nuo tų,  kurie neturi menkiausio supratimo, kas  yra žmogaus teisės,  moters reprodukcinės teisės ir  šeimos planavimas.  

Ne provincijos kunigėliui spręsti kaip šiuolaikinė moteris turi elgtis su savo kūnu. – Ne provincijos kunigėliui reguliuoti moters intymų ir šeiminį gyvenimą. Provincijos kunigėliui turėtų labiau rūpėti tai,  kaip stabdyti Lietuvos kunigų lytinį smurtą prieš vaikus.

Provincialioje Lietuvoje labai lengva mulkinti naivius, neišprususius  gyventojus nuolatinėmis  kalbomis  apie mirties kultūrą ir motinas kūdikių žudikes, taip siekiant padaryti žmones amžinai kaltus ir atgailaujančius. Labai lengva gąsdinti neišprususias moteris vėžiniais susirgimais ir nepagydomomis depresijomis, jei šios ryšis atlikti  abortą.   

Kunigėliai turėtų uoliai rūpintis vaikų ir visuomenės lytiniu švietimu, nepamirštant nurodyti , kad  jų dievas žmogų sukūrė lytine būtybe ne vien dauginimosi procesams, bet ir kūniškiems  bei dvasiniams džiaugsmams. Kunigėliai turėtų žmones mokyti kaip suvokti ir reguliuoti lytiškumą, siejant  asmenybės  tapatumo formavimą su žmogaus lytiškumo raida. Tačiau dvasininkai yra puikiai išmokyti religinės regulos: jei už valdai intymų žmogaus gyvenimą, valdai ir visą  žmogaus gyvenimą.    

Kodėl Lietuvos dvasininkai nepasisako prieš pasaulinį smurtą prieš moteris, prieš lytinį smurtą karo zonose? Kodėl Lietuvos kunigai nepamokslauja apie vyrus, moterų prievartautojus Lietuvoje ? Kodėl nestato paminklų moterims, kurias nužudo vyrai? Kodėl nemoko vyrų nešvaistyti savo spermos, kurioje glūdi žmogaus potencialo „mikroschemos“?

Stebint dirbtinai ir veidmainingai kuriamą ašarojimo ir inkvizicinę atmosferą provincialioje Lietuvoje darosi apmaudu, kad, aptariant kapinynų įrengimą abortuotam vaisiui, tyli  Lietuvos mokslininkai ir pilietinės moterų organizacijos.  Tačiau tuo, turbūt,  neturėtume labai stebėtis: išrinkę „valstietiškąją“ valdžią, turime  ir „valstietiškojo“ sąmoningo tvarką. Noriu tikėti, kad po  4 metų tikrai ateis pažangesnės, neveidmainiškos  politinės tvarkos metas.

 

Marija Aušrinė Pavilionienė, Lietuvos šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos narė

delfi.lt

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)