Kitos naujienos

Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Daugiau
Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Daugiau
Vilniečių pastangos ne veltui – šabakštynas nebus užstatytas, o virs parku

Vilniečių pastangos ne veltui – šabakštynas nebus užstatytas, o virs parku

Daugiau
Socialdemokratai: teisingumo ministrė negali toliau eiti pareigų

Socialdemokratai: teisingumo ministrė negali toliau eiti pareigų

Daugiau
Klaipėdos socialdemokratės - apskritojo stalo diskusijoje „Moteris - politikoje" (nuotraukų galerija)

Klaipėdos socialdemokratės - apskritojo stalo diskusijoje „Moteris - politikoje" (nuotraukų galerija)

Daugiau

Nuomonės

Nuomonės 2017 02 28

A. Butkevičius. Pasitikėjimas ugniagesiais didelis ir jį tokį būtina išlaikyti

Pirmiausia apie kai kurias iš piršto laužiamas antraštes žiniasklaidoje. Pavyzdžiui tokias kaip „A. Butkevičius pasisukiojo gaisrinėje ir žadą prarado“ ar panašias.

Galiu jus užtikrinti, kad žado ar sąmonės dar niekur neprarasdinėju. Būdamas vyriausybės vadovu ir dabar, eidamas, Seimo nario pareigas, vykau ir vykstu į tokias vietas kaip rajonų priešgaisrinės tarnybos, ligoninės, mokyklos ir kitur, jau žinodamas ar norėdamas sužinoti, kokios ten problemos ir tų žmonių pasiekimai. Važiuoju nesitikėdamas parodomųjų sutikimų ar, atvirkščiai, rasti griuvėsius. Važiuoju susitikti su žmonėmis, kalbėtis, išgirsti iš jų lūpų keliamus klausimus, problemas, su kuriomis susiduria darbuose ir gyvenime, savo akimis pamatau realias tokių žmonių darbo ir gyvenimo sąlygas.

Neprarasdamas amo matau ir, kad sudėtingomis sąlygomis dirba ugniagesiai gelbėtojai. Neužtenka valstybėje resursų visiems imti ir vienu metu atnaujinti patalpas, automobilių ūkį, įrangą, netgi tą pačią aprangą. Bet tai tikrai daroma.

Tvirtai spaudžiu ranką ir pareiškiu didžiausią pagarbą šiems pareigūnams. Jie kaip niekas kitas mūsų valstybėje turi žmonių pasitikėjimą ir jį išlaiko jau daug metų. Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba pasitiki 90 procentų gyventojų. Ja pasitikima labiau negu bet kuria kita šalies institucija ir tikrai negaliu nesižavėti šitais vyrais ir jų tarnyste.

Žinau, žavėtis ir ranką paspausti neužtenka. Žmonių lūkesčiai ir reikalavimai priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai ypatingi. Gaisrų, nelaimių, avarijų metu nuo šių pareigūnų dažnai priklauso ne tik turto išsaugojimas, bet ir žmogaus gyvybė, sveikata, nuotaika. Visus vadovavimo metus Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba buvo mūsų vyriausybės akiratyje. Neveltui buvau pastebėtas besilankantis net ir nedidelių miestų ar rajonų ugniagesių tarnybose. Kasmet buvo skiriami pinigai šių tarnybų atnaujinimui – milijonai litų, paskui eurų skirti automobiliams, patalpoms, įrangai.

Buvo pasirūpinta miškingų rajonų aprūpinimu technika. Nauji automobiliai skirti Kauno, Neringos, Varėnos, Tauragės rajonams. Atsižvelgiant į vietos sąlygų specifiškumą autotechnika aprūpinti Alytaus, Klaipėdos, Telšių, Šiaulių, Utenos, Marijampolės, Vilniaus priešgaisrinės tarnybos. Vieno ugniagesių automobilio kaina - beveik  300 tūkstančių eurų. Taigi net ir metant visus įmanomus resursus, dalį automobilių nuomojant, skaičiuojama, kad apie pusė Lietuvos ugniagesių vis tiek lieka važinėti su senesniais negu 10 metų automobiliais. Bet jų įranga tikrai nėra muziejiniai eksponatai. Pagal valstybės išgales ji atnaujinama ir keičiama.

Ir ne vien įranga ar automobiliai. Kaip rodo pusšešto tūkstančio gyventojų turinčių Kybartų pavyzdys, daug Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėtojų tarnybų tiesiog vargsta senose neremontuotose patalpose. Ir ten važiavau ne muziejinių eksponatų žiūrėti. Mačiau jų problemą, girdėjau, ką sakė Kybartų ugniagesiai. Paraginau savivaldybės vadovus kuo skubiau kreiptis dėl remonto. Vilkaviškio savivaldybė nusprendė skirti sklypą ir statyti naują pastatą Kybartų ugniagesiams gelbėtojams, kreipėsi dėl lėšų skyrimo į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą. Mačiau departamento patikinimus kitais metais pasirūpinti Kybartų ugniagesių patalpomis.

Taigi matydamas, ugniagesių kaip ir kitų įstaigų ar jų darbuotojų problemas ne amą prarasdinėju, o tiesiog stengiuosi jas spręsti.

Manau, kad neatsitiktinai ugniagesiai gelbėtojai tiek metų išsaugo žmonių pasitikėjimą, nes kaskart įrodo savo profesionalumą ir pasirengimą kritinėse situacijose. Tai tikrai nebūtų įmanoma su pasenusia technika, neturint šiuolaikinės įrangos ir darbo sąlygų.

Tikiu, kad ir dabartinėje vyriausybėje dirbsime kartu su koalicijos partneriais neapleisdami šitos visiems žmonėms svarbios tarnybos ir pasitikėjimas ja išliks. Valstybės pareiga pasirūpinti gelbėtojais, kad jie laiku ir tinkamai pasirūpintų mūsų visų saugumu.

Algirdas Butkevičius, Seimo narys, socialdemokratas

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)