Kitos naujienos

Teismas: Širvintose Ž. Pinskuvienės naudai buvo perkami balsai

Teismas: Širvintose Ž. Pinskuvienės naudai buvo perkami balsai

Daugiau
Vilniaus socialdemokratams toliau vadovaus A. Kontrimienė

Vilniaus socialdemokratams toliau vadovaus A. Kontrimienė

Daugiau
Seimo narys M. Bastys paskelbė neremiantis frakcijų koalicijos parlamente

Seimo narys M. Bastys paskelbė neremiantis frakcijų koalicijos parlamente

Daugiau
LSDP Etikos ir procedūrų komisija paviešino protokolą

LSDP Etikos ir procedūrų komisija paviešino protokolą

Daugiau
SRDK pirmininkas A. Sysas buvo išprašytas iš frakcijų koalicijos

SRDK pirmininkas A. Sysas buvo išprašytas iš frakcijų koalicijos

Daugiau

Nuomonės

Nuomonės 2017 05 24

M. Varaška, E. Gaidamavičius. LSDP KANDIDATAS Į PREZIDENTUS?

Tokio klaustuko nereikėtų, jei naujai išrinktas partijos pirmininkas galėtų dalyvauti rinkimuose ir gal net juos laimėti. Deja, G.Paluckas to padaryti nesugbės dėl trijų priežasčių: formaliai neturi reikiamo amžiaus (40 metų rinkimų dieną), nepriekaištingos reputacijos ir tokių kairiųjų įsitikinimų, kurie būtų ne populistiniai, bet kuriantys bendrąją pridėtinę vertę.

Brandžiu kandidatu galėjo (ir planuotai turėjo) būti A.Butkevičius. Bet po nesėkmingų, pagiežingų (ne be dalies LSDP bičiulių pagalbos) rinkimų į Seimą, jis nebėra nei partijos vadovas, nei realus kandidatas Prezidento pareigoms eiti. Netgi tapus frakcijos seniūnu ir likus valdančiojoje daugumoje, didieji broliai valstiečiai tikrai nesuteiks progos A.Butkevičiui pasirodyti Tautos gelbėtojo vaidmenyje. Atvirkščiai, mielai sukars šunis dėl nepasiteisinusių reformų/balsavimų.

Tarp kitų kandidatų minimi V.P.Andriukaitis, V.Blinkevičiūtė, taip pat Z.Balčytis. Būkime nuoširdūs ir atviri. Tai tikrai žymūs politikai, partijos, valstybės veikėjai. Bet  jų šlovės valanda jau praeityje. Jie galėjo iššauti prieš 8 ir prieš 3 metus. Deja tada LSDP pasirinko tylųjį Prezidento rinkimų scenarijų. Tai buvo viena iš ankstyvųjų partijos persisotinimo gerove prielaidų, tačiau tuo metu pakako kitų postų.

Šiandien politikoje laimi nauji veidai arba įžūlūs išsišokėliai. LSDP prie jos veido antrasis variantas niekaip netinka, o pirmojo nėra. Gan nauji ar švieži galėjo pasirodyti D.Petrošius ar M.Bastys, o gal net R.Malinauskas. Tačiau aktyvūs politiniai oponentai ne be mūsų pačių pagalbos išmušė ir šiuos socdemų dantis net nespėjus sučiaupti burnos.

Teoriškai nauju partijos veidu rinkimuose dar galėtų būti A.Palionis ar A.Vagonis, D.Jasaitis, V.Mitrofanovas ar kiti bičiuliai bei bičiulės. Bet jiems per šiuos du metus reikėtų nuversti kalnus, jog bent atsidurtų žiniasklaidos centre. O laikas bėga greitai.

Be to, savimeile nesiskundžiantis G.Paluckas niekaip neapsidžiaugtų Prezidento rinkimuose keliamu kitu jaunesnės LSDP kartos atstovu. Iš tiesų, kokiam partijos pirmininkui patiktų būti tik stebėtoju Prezidento torto dalybose, kur net ir negavus viso gabalo, rankose laikinai švyti dėmesio lėkštė? Jokiam, o ypač tam, kuris greičiausiai išliks dar vieno kandidato į prezidentus – Liberalų Sąjūdžio pirmininko Remigijaus Šimašiaus pavaldiniu.

LSDP vedliui būti kitos partijos vadovo politinio pasitikėjimo darbuotoju – dar vienas groteskiškas absurdas. Jis išryškės per kitus - 2019 m. Savivaldos rinkimus. Tuo tarpu apžvalgą belieka baigti klaustuku, kadangi šiai dienai jokių aiškių LSDP galimybių bent jau pakovoti dėl Prezidento posto nėra.

 

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)