Kitos naujienos

Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Daugiau
Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Daugiau
Vilniečių pastangos ne veltui – šabakštynas nebus užstatytas, o virs parku

Vilniečių pastangos ne veltui – šabakštynas nebus užstatytas, o virs parku

Daugiau
Socialdemokratai: teisingumo ministrė negali toliau eiti pareigų

Socialdemokratai: teisingumo ministrė negali toliau eiti pareigų

Daugiau
Klaipėdos socialdemokratės - apskritojo stalo diskusijoje „Moteris - politikoje" (nuotraukų galerija)

Klaipėdos socialdemokratės - apskritojo stalo diskusijoje „Moteris - politikoje" (nuotraukų galerija)

Daugiau

ES institucijų naujienos

ES institucijų naujienos 2015 03 26

V. Andriukaitis europarlamentarams pristatė veiklos prioritetus

Sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis Europos Parlamento Aplinkosaugos, sveikatos, maisto saugos bei Žemės ūkio komitetų posėdžiuose šią savaitę pirmadienį ir ketvirtadienį pristatė savo veiklos prioritetus.
"Po beveik penkių mėnesių detalios padėties analizės, daugybės susitikimų su visomis suinteresuotomis pusėmis aš, padedamas mano tarnybos, paruošėme prioritetinių darbų sąrašą, kurį įgyvendinsime iki 2019 metų", - europarlamentarams sakė V. Andriukaitis.
Komisaras maisto saugos srityje savo prioritetais įvardino maisto krizių valdymą, sprendimų priėmimo dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) procedūros peržiūrėjimą, hormonų pusiausvyrą veikiančių cheminių medžiagų (endokrininių disruptorių) galimą reglamentavimą, kovą su atsparumu antibiotikams, gyvūnų gerovę bei maisto žymėjimo tvarką.
Komisaro prioritetai sveikatos apsaugos srityje bus kova su chroniškų ligų priežastimis, ES valstybių sveikatos apsaugos sistemų efektyvumo įvertinimo kriterijų nustatymas, pandeminių krizių valdymas.
Pristatydamas maisto krizių valdymą komisaras atkreipė dėmesį į keletą veiklos aspektų: apsaugoti turimus aukščiausius pasaulyje ES maisto saugos standartus, mažinti biurokratinę naštą maisto pramonei, kovoti su maisto saugos standartų neatitinkančių produktų importu iš trečiųjų valstybių.
V. Andriukaitis europarlamentarus informavo, kad balandžio mėnesio pabaigoje EK pristatys pasiūlymą dėl GMO sprendimų priėmimo procedūros.
Komisaras europarlamentarus supažindino su artimiausiais EK veiksmais siekiant reglamentuoti endokrininius disruptorius.
"Darysiu viską, kad Europos Komisijos pradėtas kriterijų nustatymo tyrimas ir poveikio visoms gyvenimo sritims įvertinimas būtų įvykdytas sklandžiai", - sakė jis.
"Kitas labai rimtas iššūkis yra atsparumas antibiotikams. Kaip gydytojas, labai gerai suprantu, kad turime išsaugoti antimikrobines medžiagas. Tai vienas svarbiausių instrumentų kovoje su infekcijomis. Nepagrįstas ir per dažnas antibiotikų naudojimas mažina jų efektyvumą, todėl ketinu pritarti pasiūlymui uždrausti antibiotikų naudojimą gyvūnams, siekiant preventyviai išvengti ligų," – pažymėjo V. Andriukaitis.
Komisaras dar kartą patikino europarlamentarus, kad aukščiausi pasaulyje ES maisto saugos standartai derybose su JAV dėl Transatlantinės prekybos sutarties nebus mažinami.
"Mes neparduosime standartų, kuriuos sukūrėme savo piliečių labui", - sakė jis.
Kalbėdamas apie prekybą maisto produktais su trečiosiomis valstybėmis, pavyzdžiui Rusija, komisaras pabrėžė, kad bet kokia prekyba turėtų būtų atnaujinta visoms ES valstybėms narėms, be jokio diskriminavimo.
Mažinant mirčių nuo chroniškų ligų skaičių, anot V. Andriukaičio, svarbu kovoti su šių ligų priežastimis: nesaikingu alkoholio vartojimu, rūkimu, nesveika mityba, fizinio aktyvumo stoka, stresu.
Komisaras europarlamentarus taip pat informavo, kad šiuo metu ekspertai iš įvairių ES valstybių vykdo viešąsias konsultacijas, kaip nustatyti ES valstybių sveikatos sistemų įvertinimo kriterijus.
"Dėka ES valstybių sveikatos apsaugos sistemų efektyvumo įvertinimo kriterijų nustatymo, galėsime geriau suprasti, kaip jos veikia, kokios jų stipriosios ir silpnosios vietos, kuo gali padėti Europos Sąjunga, ko vienos valstybės gali pasimokyti iš kitų. Ketiname taip pat išanalizuoti, kaip ES galėtų palengvinti vienos ES valstybės piliečiui, reikalui esant, gydytis kitoje. Ir kad už tai kompensuotų ligonių kasos", - sakė V. Andriukaitis.
Jis taip pat svarstys, kaip išplėsti skaitmeninės sveikatos paslaugas, kurios suteiktų tiek pacientams, tiek gydytojams universalią prieigą prie sveikatos priežiūros ir informacijos nepaisant gyvenamosios vietos – bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje, mieste ar atokioje vietovėje.

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)