Kitos naujienos

Socialdemokratai: turi būti grąžinta galimybė neįgaliesiems išsikviesti pagalbą

Socialdemokratai: turi būti grąžinta galimybė neįgaliesiems išsikviesti pagalbą

Daugiau
Socialdemokratai: valdantieji medikams dumia akis

Socialdemokratai: valdantieji medikams dumia akis

Daugiau
Socialdemokratai siūlo pataisas Išmokų vaikams įstatymui: tėvai nebūtų verčiami prašytojais

Socialdemokratai siūlo pataisas Išmokų vaikams įstatymui: tėvai nebūtų verčiami prašytojais

Daugiau
Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Daugiau
Kaip atpažinti smurtą patiriantį vaiką ne tik kritiniu atveju

Kaip atpažinti smurtą patiriantį vaiką ne tik kritiniu atveju

Daugiau

Naujienos

Regionai 2017 08 09

Fiziškai ir politiškai aktyvios Ignalinos skyriaus socialdemokratų Oninės

Tradiciškai, apie Onines, kuomet naujasis derlius pradeda keliauti į namus, Ignalinos socialdemokratai renkasi į savo vasarinį sambūrį. Atjaunėję, atsinaujinę rajono socialdemokratai, vadovaujami Justo Rasiko, pasiūlė ir novatoriškesnes sambūrio formas. Šį kartą buvo organizuotas baidarių žygis, plaukusiųjų ir važiuotų partijos narių ir svečių susitikimas miškų glėbyje, Kazlupiškės kaime netikėtu grožiu stebinančioje bičiulės Svetlanos Panavienės šeimos sodyboje.

Nors ir lynojo, bet žygeiviškai nusiteikęs socialdemokratinis jaunimas iš Ignalinos ir Švenčionių rajonų, vadovaujami LSDP Ignalinos skyriaus pirmininko J. Rasiko ir naujojo LSDP pirmininko Gintauto Palucko pavaduotojo, profesoriaus, habil. dr. Algirdo Raslano, kuriam irklavimas – puikiai pažįstama sporto šaka – pradėjo plaukimą.  Prie Padysnio HES, Dysnos upėje išsikrovė baidares ir leidosi „atrasti“ naujų turistinių vandens kelių turizmą plėtojančiame Ignalinos rajone. Ta proga prisiminta ir HES-o istorija, kuri, technine kūryba besidominčiam yra atokus, bet įdomus lankytinas objektas. Dysna šiemet vandeninga, nors keletas virtuolių ir norėjo pastoti kelią. Maršrutas ekstremalus ir fizine, ir moraline patirtimi. Kad fizine – lyg ir aišku, nes retai lankomas ir jame visai nėra dabar jau taip įprastų poilsio aikštelių, nuolat teko brautis pro meldynus, bet... įdomi patirtis. Kita vertus tai lyg kokia „zona“. Plaukiant 18 km iki Kačergiškės baidarininkai beveik nesutiko žmonių: pabendravo tik su viena brandaus amžiaus moterimi, kuri labai geranoriškai dalijosi informacija – ačiū jai. Emocijas labai neigiamai paveikė upės pakrantėse tįsantys negyvi metriniai unguriai... Kodėl taip atsitiko? A. Raslanas pasigedo paukščių. Jo pastebėjimas paskatino ir kitus pasižvalgyti – tuštoka, kodėl? Jau netoli kelionės galo besišviečiančius puikiai prižiūrimus laukus gožė milžiniški Sosnovskio barščiai... Nors upė ekstremalumą mėgstantiems patraukli, bet ne tiek, kad galėtum ją rekomenduoti kitiems, o regis tiek nedaug reiktų, kad pasvajotume apie ne saugomoje teritorijoje atsidariusį turistinį maršrutą, o gal net toliau – apie  buvusio sielių kelio atgaivinimą... Plaukta trumpai, sau atrasta daug. Norėjosi įspūdžiais pasidalyti su atvykusiais į sodybą motorizuotais bičiuliais.

Kiek pamirkusius, bet gražiai „padegusius“ ekstremalus sodyboje pasitiko ne tik rūpestingos šeimininkės šeima, bet ir Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, vyresnieji švenčioniškiai ir ignaliniečiai. Tie, kuriems teko į sodybą atvykti keliu, taip pat dalijosi patirtais įspūdžiais. Nuostabiai tvarkoma didesnių kaimų aplinka, gražūs, gerus metus žadantys pasėliai, prižiūrėtos pievos, liūdna, išskirtinė, senus laikus menanti Mažėnų mokykla ir lyg neatidžios mergaičiukės pamestas kaspinas – vingiuotas kelias per tamsų ir gan bauginantį mišką link sodybos. Išsiplėšę iš laukinės gamtos glėbio važiuojantieji pateko į tikrą civilizacijos rojų: puošnūs namai, spalvingi darželiai, vos ne angliška veja... Iš kur žmonės tiek laiko ir kūrybingumo turi? Pats laikas atnaujinti gražiausių sodybų rinkimus... Netruko nuslūgti adrenalinas, apmalšo įspūdžiai, pasigirdo muzikuojančių bičiulių Albino Jakimavičiaus, Vido Ilgūno ir Vinco Kliuko muzikavimas, ritmingai raginantis visus traukti link palapinės. Ilgiausia vora jaunų bičiulių, vadovaujamų Jolitos Neciunskienės, iš laužavietę ir naująjį nacionalinį patiekalą - šiurpą -prižiūrinčio sodybos šeimininko rankų, ėmė po dubenėlį ir vaišino susirinkusiuosius. Smagu, kai daug jaunimo! Dar smagiau, kad šalia rimtų svečių iš Vilniaus, vyresniųjų partiečių sukinėjasi ir krykštauja būrys jaunimėlio ir vaikų. Gal kitoje šventėje jau galima bus ir vaikų pasirodymą suruošti?

Smagu buvo matyti, kaip visiems (per 50 žmonių) krūvon susirinkus nurimo pagrindinių organizatorių - skyriaus pirmininko J. Rasiko, jo pavaduotojos J. Neciunskienės, atsakingojo sekretoriaus A. Jakimavičiaus, sodybos šeimininkės S. Panavienės bei jų ištikimųjų pagalbininkų, antrųjų pusių - veidai. Visi sotūs ir laimingi. Tradicinės padėkos, jautriai parinktos Seimo narės R. Šalaševičiūtės dovanos, svečių palinkėjimai. Tai nerūpestingoji vasaros sambūrio pusė. Niekam ne naujiena ir diskusijos dėl koalicijos. Liepos 29-osios sambūryje jas skatino LSDP ir LSDP Ignalinos sk. tarybų narys Mindaugas Survilas, LSDP Ignalinos sk. tarybos narė ir Moterų klubo pirmininkė Dalia Savickaitė. Nauja partijos valdžia, vadovaujama G. Palucko, tikrai atsakingai žiūri į procesus ir padeda regionuose gyvenantiems juose susigaudyti. Ignaliniečiai ir švenčioniškiai džiaugėsi galėdami iš pirmų lūpų išgirsti vilniečių, tiesiogiai dalyvaujančių diskusijose, atstovaujančių skirtingas pozicijas, nuomones. Ne mažiau svarbu ir tai, kad savo nuomonę galėjo išsakyti ir tikėtis, kad ji pasieks Vilnių LSDP Ignalinos sk. tarybos narys, Ignalinos r. savivaldybės tarybos narys Vilius Cibulskas, atsakingasis sekretorius A. Jakimavičius, LSDP tarybos narys, Švenčionių sk. pirmininkas Antanas Kurpis, kiti pageidaujantys. Tai leidžia kritiškai vertinti procesus ir nors dalinai susiformuoti savo nuomonę, kurią reiks išreikšti artimiausiame skyriaus susirinkime balsuojant. Diskutuota ir kitais klausimais. Dėmesio sulaukė politikų elgesio etikos aptarimas, nes daugelis buvo nustebę, kad Ignalinos krašto sūnūs, dabar reziduojantys Vilniuje ir Valstiečių žaliųjų sąjungoje užimantys aukštus postus, „sugebėjo“ „Ežerų sietuvoje“ nepastebėti ne paties mažiausio ūgio koalicijos partnerių partijos vado socialdemokrato G. Palucko... Siekiame būti svetingi visiems į rajoną atvykstantiems, o partnerių ne/at/pažįstame... Sambūrio dalyviai akcentavo, kad naująjį LSDP vadą tądien kalbino pilietiški praeiviai, džiaugėsi radusiais reikalą pasinaudoti jo atvykimu ir išsakyti rūpesčius gyventojais. Tokios bendravimo formos patrauklios ir partiečiams, ir neabejingiems dėl šalies likimo.

Vieną adrenalino pliūpsnį keitė kitas: prasidėjo tokiems sambūriams būdingos fizinio aktyvumo varžytuvės. Svetlana atsakingai suskirstė komandas, vadovavo varžyboms. Vyrai traukė virvę, moterys šokinėjo maišuose, šoko kol galėjo, juokavo. Kas tingėjo ar negalėjo – „sirgo“ už pasirinktus dalyvaujančiuosius, už mamas ir tėčius krykštė vaikai. Už tvenkinio jau gardžiai kvepėjo šašlykas... Smagi bendrystė su viltimi, kad organizatoriai nepervargo ir tokių renginių, svečių su sostinės nuotaikomis ilgai laukti neteks.

Dalia Savickaitė

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)