Kitos naujienos

EP sesijoje: nelygybės mažinimas, vartotojų apsauga, antidempingas, pabėgėliai, Rytų partnerystė ir susirūpinimas dėl Lenkijos

EP sesijoje: nelygybės mažinimas, vartotojų apsauga, antidempingas, pabėgėliai, Rytų partnerystė ir susirūpinimas dėl Lenkijos

Daugiau
LSDP gretas pastarąjį mėnesį papildė daugiau nei 100 naujų narių

LSDP gretas pastarąjį mėnesį papildė daugiau nei 100 naujų narių

Daugiau
Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Daugiau
Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Daugiau
Vilniečių pastangos ne veltui – šabakštynas nebus užstatytas, o virs parku

Vilniečių pastangos ne veltui – šabakštynas nebus užstatytas, o virs parku

Daugiau

LSDP pirmininko rinkimai

LSDP pirmininko rinkimai 2017 02 27

Lietuvos problemų veidrodis Alytaus veide: būtų gerai, jei išliktų bent š e š t a s

Alytuje įvyko pirmieji kandidatų į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkus debatai, kuriuose dalyvavo Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Paluckas ir Seimo narys Artūras Skardžius. Renginį organizavo LSDP Alytaus miesto skyrius. Kandidatai sulaukė nemažai klausimų apie dabartinę Dzūkijos sostinės situaciją ir kokį gelbėjimo ratą jam mestų.

 

 

Bandys atkurti socialdemokrato tapatybę

Diskusijai vadovavęs Igoris Vasiliauskas kvietė kandidatus pamąstyti, kaip jie šiandien supranta socialdemokratijos idėją ir kodėl partijos vykdoma politika patyrė fiasko – rinkėjai nuo jos nusigręžė?

„Problema ta, kad partijoje patiriame tam tikrą, kalbant medicinos terminais, šizofrenijos būseną, nes niekaip nepavyksta realiai įgyvendinti gražių žodžių, užrašytų mūsų programoje“, – sako G.Paluckas.

„Socialdemokratijos popieriuje“ realus rezultatas, anot politiko, ryškėja ir šią savaitę Europos Komisijos paskelbtose išvadose apie Lietuvos ekonominę situaciją. Ji stabili, bet iššūkių turime užtektinai: prasti demografiniai rodikliai, auganti socialinė nelygybė,  bloga švietimo ir sveikatos apsaugos padėtis.

G.Paluckas partijos ateitį mato skandinaviškame socialdemokratijos modelyje, kurio akcentas – solidarumas: „Visi moka – visi gauna. Tai reiškia, kad visi moka mokesčius ir turi teisę į kokybiškas paslaugas, pavyzdžiui, nereikia laukti tris mėnesius eilėje pas gydytoją specialistą ar samdyti vaikams korepetitoriaus, nes mokykla negali garantuoti kokybiško mokslo.“

„Solidarumas, socialinis teisingumas, lygybė ir demokratija – štai principai, kurių būtina laikytis, o nesilaikant rinkėjai nusivylė Socialdemokratų partija. Būtina grįžti prie socialdemokratinių vertybių“, – įsitikinęs A.Skardžius.

Jis pastebi, kad su socialdemokratų pagalba atsiradusi pataisa dėl tiesioginių merų rinkimų pagimdė protesto bangą, kuri atnešė į Seimą Valstiečių ir žaliųjų sąjungą.

„Kas įvarys džiną atgal į butelį ir prisiims atsakomybę už jo paleidimą?“ – partiečių retoriškai klausė Seimo narys.

„Privalome kurti teisingą Lietuvą, nes būtent teisybės nebuvimas įvairiose sferose yra tas lemiamas veiksnys, kuris žmones skatina susikrauti lagaminus ir emigruoti“, – dėstė A.Skardžius kalbėdamas apie kelią, kuriuo partija turėtų išeiti iš ją ištikusios krizės.

 

Kaip pritraukti investicijų, alytiškiams siūlo mokytis iš Marijampolės

Ką kandidatai į LSDP pirmininkus žino apie Alytaus problemas?

A.Skardžius palygino Dzūkijos sostinės situaciją su kolūkių griovimo vajumi – taip mūsų mieste sunaikintos gamyklos, o sukurti naujų tuščioje vietoje nepavyksta.

„Akivaizdu, kad Alytus pralaimi kovą dėl investicijų net Marijampolei. Turbūt tai reiškia, kad Alytuje tinkamai neatlikti namų darbai ir padaryta klaidų. Mano patarimas būtų Alytaus miesto vadovams nuvažiuoti pas kaimynus arba jų desantą kviestis į svečius, kad papasakotų, ką daro kitaip“, – sako G.Paluckas.

„Bendras Lietuvos problemų atspindys Alytaus veide yra labai ryškus. Socialinio teisingumo trūkumas darbo santykiuose, kai darbdaviai nenori dalytis su darbuotojais, dėl to kilusi emigracijos banga, kai išvyko ir išsilavinę žmonės… Būtų labai gerai, jei pagal gyventojų skaičių Alytus išliktų šeštas, o netaptų septintas ar aštuntas miestas Lietuvoje“, – A.Skardžius apgailestauja, kad Dzūkijos sostinė tapo vienu ryškiausių miestų donorų, kurio gyventojai kuria Airijos ir kitų šalių bendrąjį vidaus produktą.

Kokie gelbėjimo receptai šiandien dar gali padėti Alytui išgyventi?

Jei šiandien Lietuvoje yra trys regionai – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, kurie ekonomiškai auga sparčiausiai ir žmonių srautas į juos juda intensyviausiai, tai G.Palucko patarimas alytiškiams – orientuotis į Kauną. Jie Kaune galėtų rasti darbą ir važinėti iš Alytaus, o Kauno įmonėms galėtų būti patrauklu perkelti gamybą į Alytų. Tai – reali galimybė išlaikyti žmones Dzūkijos sostinėje. Jei nepavyks mūsų mieste išlaikyti kvalifikuotos darbo jėgos šiandien, jo laukia labai liūdna ateitis – dėl to sutaria abu debatuose dalyvavę politikai.

„Smulkusis ir vidutinis verslas negyvuoja ten, kur nebėra žmonių. Mano manymu, Kaunas šiandien yra reali galimybė, kurią alytiškiai turėtų labai atidžiai įvertinti ir išnaudoti. Vilnius negali augti iki begalybės, taigi Kaunui atsiveria puikios perspektyvos“, – įsitikinęs G.Paluckas.

Be kita ko, jis pastebi, kad „tiesiog nereikia laužyti žmonių įpročių, juk gydytis ir apsipirkti alytiškiai ir taip važiuoja į laikinąją sostinę“.

 

Saulė PINKEVIČIENĖ
Zitos STANKEVIČIENĖS foto

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)