Kitos naujienos

Socialdemokratai remia ilgųjų gimnazijų statuso suteikimą 3-ims tautinių mažumų mokykloms Vilniuje

Socialdemokratai remia ilgųjų gimnazijų statuso suteikimą 3-ims tautinių mažumų mokykloms Vilniuje

Daugiau
Raudonojo karpio taurė 2017

Raudonojo karpio taurė 2017

Daugiau
Šiaulių apskrities LSDP skyrių atstovų pasitarimas

Šiaulių apskrities LSDP skyrių atstovų pasitarimas

Daugiau
Fiziškai ir politiškai aktyvios Ignalinos skyriaus socialdemokratų Oninės

Fiziškai ir politiškai aktyvios Ignalinos skyriaus socialdemokratų Oninės

Daugiau
Nuomonę apie koaliciją iš viso pareiškė 12 skyrių

Nuomonę apie koaliciją iš viso pareiškė 12 skyrių

Daugiau

Partijos naujienos

Partijos naujienos 2017 07 05

G. Paluckas – apie urėdijas: Vyriausybė siekia pelno, mes – užimtumo

Lietuvos socialdemokratų partija nuo pat koalicijos darbo pradžios neslėpė, kad nepritaria Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pasiūlytai urėdijų reformos idėjai, pagal kurią šiuo metu veikiančios urėdijos būtų sujungtos į vieną juridinį vienetą.

Socialdemokratų požiūriu, urėdijas reiktų stambinti, tačiau palikti juridinį jų statusą vardan konkurencijos medienos prekyboje, kuri naudingesnė smulkioms įmonėms regionuose.

Socialdemokratų pirmininkas apie tai kalbėjo antradienį LRT laidoje „Dėmesio centre“, kurioje dalyvavo kartu su Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku Ramūnu Karbauskiu ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkų Gabrieliumi Landsbergiu.

G. Paluckas nesutiko su teiginiu apie masinius pažeidimus urėdijose. Premjeras Saulius Skvernelis yra sakęs apie 1300 pažeidimų 2016 m., tačiau Valstybinė miškų tarnyba paskyrė 385 nuobaudas, iš jų 24 – valstybiniuose miškuose, Generalinė miškų urėdijas suskaičiavo apie 120 pažeidimo atvejų.

 „Tiek iš generalinės miškų urėdijos, tiek iš kontroliuojančių institucijų mes turime skaičius, kurie dešimtimis kartų skiriasi nuo premjero pateiktos informacijos“,-  laidoje „Dėmesio centre“ sakė G. Paluckas.

Socialdemokratų pirmininkas taip pat pabrėžė skirtingą socialdemokratų ir valstiečių požiūrį į regioninę politiką. Nors „valstiečių“ rinkimų programoje buvo kalbama apie darbo vietų regionuose išsaugojimą ir naujų kūrimą, šiandien jie stengiasi centralizuoti miškų urėdijų valdymą.

„Centralizavimas akivaizdžiai pakenks smulkiam ir vidutiniam verslui, sumažins darbo vietų“, - sakė G. Paluckas.

 „Čia skiriasi požiūriai: vyriausybė siekia pelno, mes tuo tarpu siekiame užimtumo regionuose. Čia yra tokia politinės ekonominės filosofijos esminiai skirtumai“, - teigė socialdemokratų pirmininkas.

Po R. Karbauskio teiginių apie reformos stabdymą, trukdymą reformos priėmimui, Socialdemokratų partijos pirmininkas priminė, kad čia nėra tik aklas prieštaravimas ir kad socialdemokratai turi parengę savo įstatymo projektą, kuris nenaikintų darbo vietų, tačiau išlygintų darbo sąlygas, darbo užmokestį už tą patį darbą.

„Šiandien mūsų siūlymas yra optimalus, nekeliantis nereikalingo ažiotažo, rezonanso, leidžiantis pasiekti EBPO reikalavimus ir išlaikyti ekonomiškai efektyvią urėdijų veiklą“, - sakė G. Paluckas.

Socialdemokratai siūlo, kad po reformos išliktų 25-30 stambesnių urėdijų, kurios galėtų prekiauti mediena necentralizuotai.

Paklaustas, ar nebijo, kad ši reforma socialdemokratams gali kainuoti koalicinę sutartį, G. Paluckas teigė, kad koalicijoje reikia siekti konsensuso ir sutarimo ir kad urėdijų reformos klausimas nėra tas, kuris galėtų susprogdinti koaliciją.

Visą laidą galite pamatyti čia.

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)