Kitos naujienos

Socialdemokratai: turi būti grąžinta galimybė neįgaliesiems išsikviesti pagalbą

Socialdemokratai: turi būti grąžinta galimybė neįgaliesiems išsikviesti pagalbą

Daugiau
Socialdemokratai: valdantieji medikams dumia akis

Socialdemokratai: valdantieji medikams dumia akis

Daugiau
Socialdemokratai siūlo pataisas Išmokų vaikams įstatymui: tėvai nebūtų verčiami prašytojais

Socialdemokratai siūlo pataisas Išmokų vaikams įstatymui: tėvai nebūtų verčiami prašytojais

Daugiau
Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Daugiau
Kaip atpažinti smurtą patiriantį vaiką ne tik kritiniu atveju

Kaip atpažinti smurtą patiriantį vaiką ne tik kritiniu atveju

Daugiau

Regionai

Regionai 2017 07 14

Kauno rajonas turi kuo didžiuotis visoje Europoje

Kauno rajono bendruomenę pasiekė džiugi žinia – Europos verslo asamblėja apdovanojo Kauno rajono savivaldybę už inovacijas ir verslui palankių sąlygų kūrimą.

Šveicarijoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Pranašumai kokybėje” Kauno rajonui buvo įteikta šios tarptautinės organizacijos vėliava ir sertifikatas, pažymintis rajono pranašumus inovacijų ir investicijų srityse.

Konferencijoje dalyvavo apie 200 atstovų iš 52 pasaulio valstybių, jiems buvo įteikti apdovanojimai už išskirtinius pasiekimus verslo, vadybos, socialinio ir humanitarinio bendradarbiavimo srityse. Kauno rajonas pateko tarp septynių verslui patraukliausių Europos savivaldybių.

Konferencijos dėmesio centre buvo kokybės problemos, ypač versle ir švietime. „Europos verslo asamblėjos Ekonomikos departamento direktorius, profesorius Rui Verde pabrėžė, kad pasaulio pažangą gali lemti mokslo pasiekimų diegimas praktikoje ir aukšti reikalavimai kokybei.

Europos verslo asamblėjos ekspertų taryba nagrinėjo statistikos rodiklius, kitų ekspertų išvadas.

Pagal Lietuvos savivaldybių indeksą Kauno rajonas tarp 54 ne miesto savivaldybių penkerius metus buvo pirmas, o 2012 m. užėmė antrą vietą.

 Kauno rajono meras, socialdemokratas Valerijus Makūnas sako, kad rajoną investicijoms renkasi stambios, pasaulyje žinomos kompanijos.

„Neseniai kartu su medicinos priemones gaminančios kompanijos „Hollister“ vadovais aptarėme būsimos įmonės projektą, kurį amerikiečiai Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pasiryžę įgyvendinti jau kitąmet, o tai – 50 mln. eurų investicija ir maždaug 1200 darbo vietų“, - pasakojo rajono vadovas.

Elektronikos įrangą automobiliams gaminanti Vokietijos įmonė „Hella“ Kauno LEZ pasiryžusi statyti 50 tūkst. kv. m. ploto gamyklą ir sukurti apie 2000 darbo vietų. Planuojama, kad masinę gamybą Kauno rajone įmonė pradės jau 2018 metų viduryje.

Kauno rajone ketina investuoti ir didžiausia Kinijos arbatos gamintoja „Yunnan Dianhong Group“, ieškoma vietos Kinijos kultūros centrui, logistikos sandėliams.

V. Makūnas pastebėjo, kad verslą vilioja gera Kauno rajono geografinė padėtis, išvystyta transporto sistema, palanki mokesčių politika, trumpi dokumentų tvarkymo terminai, pigesni žemės sklypai. 

Savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą, kuriuo įmonės, įdarbinusios daugiau kaip 50 proc. Kauno rajone gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų, trejus metus atleidžiamos nuo žemės, žemės nuomos ir turto mokesčių. Kauno rajone yra vieni pigiausių verslo liudijimų šalyje. Taip pat čia išduodamas išskirtinai didelis statybos leidimų skaičius.

Ekspertai pastebėjo, kad Kauno rajonas yra maloni išimtis nykstančioje Lietuvoje – gyventojų skaičius Pakaunėje stabiliai didėja, o migracijos rodikliai - teigiami.

Meras pabrėžė, kad vykstant plėtrai labai svarbu gerinti šalia esančių žmonių gyvenimo kokybę. Kartu jis pastebėjo, kad su plėtra atsiranda vis daugiau naujų iššūkių: reikia naujų vaikų darželių, kelių, poilsio zonų, geresnės infrastruktūros.

„Tikiuosi, kad tarptautinis sertifikatas padės Kauno rajonui megzti naudingus ryšius, ir toliau pritraukti investicijų, kurti darbo vietas. Tai svarbu ne tik mūsų kraštui, bet ir visai valstybei”- sakė V. Makūnas.

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)