Kitos naujienos

Moterys politikoje, arba ko turi imtis socialdemokratai skatindami moterų dalyvavimą (nuotraukų galerija)

Moterys politikoje, arba ko turi imtis socialdemokratai skatindami moterų dalyvavimą (nuotraukų galerija)

Daugiau
EP sesijoje: nelygybės mažinimas, vartotojų apsauga, antidempingas, pabėgėliai, Rytų partnerystė ir susirūpinimas dėl Lenkijos

EP sesijoje: nelygybės mažinimas, vartotojų apsauga, antidempingas, pabėgėliai, Rytų partnerystė ir susirūpinimas dėl Lenkijos

Daugiau
LSDP gretas pastarąjį mėnesį papildė daugiau nei 100 naujų narių

LSDP gretas pastarąjį mėnesį papildė daugiau nei 100 naujų narių

Daugiau
Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Socialdemokratės: seksualinis priekabiavimas – smurto forma prieš moteris

Daugiau
Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Vilniaus rajono skyriaus ataskaitinis susirinkimas

Daugiau

Regionai

Regionai 2017 08 29

Vilniaus bendruomenių šventė nušurmuliavo. Bičiuliai laimingi ir dėkingi

V. Šereikos foto

Meno kolektyvų  dovana Bendruomenių šventei

Žaliasis traukos centras Ozas, kurio neturi kiti Lietuvos miestai, paskutinįjį rugpjūčio šeštadienį  buvo tapęs poilsio ir kultūros oaze, meno kolektyvų ir atlikėjų, geranoriškai atsiliepusių į Bendruomenės šventės organizatorių kvietimą, pasirodymų platforma.

Su vaikais ir žmona į renginį užsukęs Fabijoniškėse gyvenantis Kęstutis pasakojo,  kad čia labai patiko jo vaikams, kuriems  papildomo džiaugsmo suteikė Burbulų Dėdė ir animatoriai. „Pasirodo, piešimui popierius visai nebūtinas. Galima piešti ir ant veidų“,- juokėsi pašnekovas. Pasak Kęstučio šventėje jis pametė žmoną,  ,, kuri kažkur ilgam dingo prie scenos“.

Gražūs pasikalbėjimai scenoje ir prie  scenos

Geras renginių vedėjas, jaučiantis publiką ir turintis puikų humoro jausmą yra šventės turtas. Originalūs tekstai, dramaturgija, sklandus programos išpildymas – taip galima apibūdinti renginio vedėjų  Jolantos Leonavičiūtės – Grigorjevienės ir Ryčio Grigorjevo stilių,  apgaubiantį dėmesiu  kiekvieną ant sceninės pakylos  kopiantį svečią.

Šmaikščiai primindami gyvenimo tiesas apie gražią kaimynystę „ kol ligi giminių prisišauksi, gali ir badu numirti, nes giminė už mylios, o kaimynas už tvoros“, renginio vedėjai gražiai apjungė Vilniaus vicemero Gintauto Palucko, Seniūnų asociacijos prezidento Kęstučio Vilkausko, Grigiškių seniūnijos bendruomenės atstovės, Vilniaus miesto savivaldybės Bendruomenės reikalų komisijos pirmininkės Daivos Sinkuvienės, Fabijoniškių seniūno Jono Novikevičiaus, Šeškinės seniūno Svajūno Poškaus (beje, jam šventės atidarymo metu įteikta simbolinė šluota ir palinkėta iššluoti visas negeroves) sveikinimus ir kalbas.

Vienas kitą papildydami Jolanta ir Rytis nepailsdami  visą dieną pasakojo, kvietė, kalbino žiūrovus, laikas nuo laiko primindami, kad  „bendravimas – tai ne tik vienintelis žmogaus gyvenimo tikslas, bet ir pačio gyvenimo esmė“.

Meno kolektyvai - bendruomenės bendruomenėse

Meno  kolektyvai tai bendruomenės, jungiančios įvairaus amžiaus žmones, mėgstančius meną, kartu leidžiančius laisvalaikį ir ieškančius prasmės meno mėgėjų veikloje. Tą dieną gausios meno kolektyvų programos emociškai sujungė skirtingas Bendruomenės šventės žiūrovų kartas, pademonstravo žanrų įvairovę.

Kaip ir dera,  koncertinių pasirodymų pynę pradėjo pinti Šeškinės „Šeškai“. Pasak  kapelos dalyvių „apie mus kalbėkite arba gerai, arba nieko. Vištų nepjaunam, blogai nekvepiam“.

Vilniaus miesto senosios muzikos ir šokio teatro  „Puelli Vilnenses“ pasirodymą,  apjungiantį šokį, vokalą ir dramaturgiją galima pavadinti spektakliu, pavergiančiu žiūrovą ir nejučiomis nukeliantį  į renesanso bei ankstyvojo baroko epochų kultūrinį bei dvasinį gyvenimą.

„Nuo to, kokį pasaulį susikursi, į kokią aplinką įsiliesi ir kokio požiūrio laikysiesi, priklauso ir tavo požiūris į problemas. Jei galvosi, kad Lietuvoje gyventi blogai, prie ko prikibti visuomet rasi. Tačiau jei suprasti, kad bet kur galima atrasti gražių dalykų, problemų nekils“,- sveikindama susirinkusiuosius sakė  neregė dainininkė Vaida Butautaitė.

Šnipiškių bendruomenės centro ansamblio „Šnipiškiečiu balsai", talentingosios Ingos Filipovič, ansamblio „Kuolinga“, Eglės Daučiūnaitės šokių mokyklos nepamirštami pasirodymai sulaukė vilniečių dėmesio ir aplodismentų.

Pasirodžius  Romui Dambrauskui iki tol laiką leidę skirtingose zonose, šventės dalyviai užtvindė pievą  prieš sceną, kartu su atlikėju traukdami „Rudeninį paukštį“, ,,Pricesę“ ir kitas iki skausmo žinomas dainas.

„Ilgai jūsų ieškojau. Ačiū organizatoriams, kad užrišo baltą balionėlį, žymintį šventės vietą. Jiems ir skiriu pirmąją dainą“,- prieš pradėdamas solinį koncertą geros nuotaikos neslėpė  Romas Dambrauskas.

Savo ruožtu Vilniaus socialdemokratai dėkoja meno mėgėjų kolektyvams, vadovams, atlikėjams, akomponiatoriams, vedėjams,- kūrusiems, organizavusiems ir vis dar tikintiems, kad kultūra yra mūsų tautos pagrindas.  

Visus, kurie šventėje nedalyvavo, kviečiame paklaidžioti fotografijų galerijos  takais ir susitikti su šventės herojais - dainuojančiais, šokančiais, plojančiais, skubančiais, bendraujančiais. Paprastai ir nuoširdžiai. Kaip tikri kaimynai.

 

Aldona Jeleniauskienė

 

Komentarai:

Rašyti komentarą Skaityti komentarus (0)