Europos Parlamentas (EP) Strasbūre balsavo dėl rezoliucijos, kuria EP išreiškia nepalaikymą augalų ir klasikiniais metodais sukurtų biologinių procesų patentavimui. Socialdemokratas J. Olekas pritardamas rezoliucijai plenarinėje sesijoje teigė, jog veislių dalims – genams nebūtų galimybių suteikti patentus.
EP parengtoje ir patvirtintoje rezoliucijoje teigia, kad jokios augalų ir gyvūnų rūšys, įskaitant ir jų dalis, neturėtų būti patentuojami.
Parlamentaras J. Olekas diskusijoje apie biologinių procesų patentavimą pabrėžė, kad šie natūralūs ištekliai negali tapti korporacijų nuosavybė ir būti monopolizuojami, o augalų ar jų veislių dalių patentavimas sukeltų grėsmę saugaus maisto gamybai bei klimato pokyčių valdymui.
„Patentuota augalo medžiaga galbūt teikia pranašumo saugaus maisto gamybai, bet patento savininkas gali nesuteikti licencijos tokios medžiagos naudojimui kuriant kitas naujas augalų veisles. Tokios nuostatos netaikomos suteikiant augalų veislėms teisinę apsaugą, kai jos gali būti naudojamos tolimesnei selekcijai, jas vis tobulinant. Selekcininkai nenori būti priklausomi nuo patento savininko, kai tai susiję su patentuotu augalu – išradimu”, – EP plenarinėje sesijoje Strasbūre sakė socialdemokratas J. Olekas
Europarlamentaras pridūrė, kad tokie gamtiniai ištekliai kaip augalai, gyvūnai ir gyvi organizmai, turėtų būti viešai prieinamos žinios, vienodai pasiekiamos tiek paprastiems mokslininkams bei ūkininkams, tiek korporacijoms.
Augalų įvairovės saugaus maisto gamybai ar klimato pokyčiams valdyti, pasak politiko, nepakanka: reikalingi ir naujausi mokslo ir pažangių technologijų pasiekimai.