Seime – L. Jonaičio siūlymas naikinti švietimo įstaigų vadovų kadencijas

Partijos naujienos
2020-12-10

Seimas po pateikimo nepritarė socialdemokrato Liudo Jonaičio pataisoms, pagal kurias valstybės ar savivaldybės įstaigos (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų penkerių metų kadencijos būtų panaikintos.

Už tokį siūlymą balsavo 38 Seimo nariai, 40 prieš, dar 33 parlamentarai susilaikė.

Pasak įstatymo pataisų autoriaus L. Jonaičio, šiuo metu Lietuvoje trūksta daugiau kaip 240 švietimo įstaigų vadovų, o taip yra ir dėl kadencijų ribojimo bei pernelyg griežtų reikalavimų.

„Kandidatai nepretenduoja į viešai skelbiamus konkursus dėl socialinių garantijų stokos: terminuota darbo sutartis neužtikrina stabilios ekonominės padėties, negalima gauti ilgalaikių būsto paskolų, kreditų ar pirkti lizingo būdu. Be to, penkerių metų laikotarpis yra per trumpas, siekiant sėkmingai dirbti švietimo įstaigoje ir pasiekti svarių rezultatų“, – sako L. Jonaitis.

Socialdemokratas pabrėžia, kad švietimo įstaigos vadovo darbai būna tęstiniai, dažnai trunkantys daugiau kaip penkerius metus.

„Laikinai einantys švietimo vadovo pareigas darbuotojai jaučiasi pervargę, yra privesti vienu metu dirbti dvejose pareigybėse, darbo krūvis itin didelis, išbalansuojantis emocinį ir fizinį darbuotojų stabilumą, o užmokestis mažas“, – teigia L. Jonaitis.

Jei Seimas L. Jonaičio pataisai būtų pritaręs, su viešo konkurso būdu į pareigas skiriamu švietimo įstaigos vadovu būtų sudaromos neterminuotos darbo sutartys.

Priėmus įstatymų projektų pakeitimus, švietimo, mokslo ir sporto ministras turėtų pakoreguoti patvirtintus valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų kvalifikacinius reikalavimus ir viešo konkurso švietimo įstaigų vadovų pareigoms eiti tvarką.

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Prašome palaukti

Ačiū. Jūsų registracija sėkminga.

Mūsų partneriai