Praėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje balsavome už rezoliuciją dėl nelygybės mažinimo ypatingą dėmesį skiriant dirbančiųjų skurdui. Nelygybė ir skurdas ir didėja, ypatingai tarp skirtingų mūsų visuomenės klasių. Jei gyvenimo kokybė per pastaruosius dešimtmečius Europoje iš esmės pagerėjo, ji nepagerėjo visiems žmonėms vienodai. Turime kovoti su dirbančiųjų žmonių nelygybėmis ir skurdu.
Siekdami užkirsti kelią dirbančiųjų skurdui, mes – Socialistai ir demokratai Europos Parlamente – aktyviai dirbame, siekdami užtikrinti padorų minimalų atlyginimą kiekvienam ES piliečiui. Kova su pajamų nelygybe ir skurdu yra prioritetinė – negalime leisti skursti dirbantiesiems.
Principas, jog darbas yra geriausia kovos su skurdu priemonė, tinka ne visais atvejais.
Tam tikruose sektoriuose yra mokami tokie maži atlyginimai, kad net dirbant neįmanoma padoriai pragyventi. Teigiamai vertiname Europos Komisijos pateiktą pasiūlymą dėl ES minimalių atlyginimų iniciatyvos, bet ją būtina tobulinti – turime siekti užtikrinti, kad visos ES šalys – narės būtų įpareigotos užtikrinti, kad jų piliečiai gautų padorius atlyginimus.
Taip pat, raginame kovoti su nederamu darbdavių elgesiu, kai jie tyčia siekia nedeklaruoti viršvalandžių, ar sudaro nenuspėjamus darbo grafikus, įdarbina pagal nenustatytos apimties darbo sutartis. Taip pat, jaunų žmonių stažuotės tai ne nemokamas darbas, o darbdavio investicija – jos privalo būti apmokamos.
Galiausia, svarbu, kad ši iniciatyva už borto nepaliktų ir laisvai samdomų ar neįprastų darbo formų darbuotojų – šis sektorius ir žmonių, dirbančių šiomis formomis skaičius, nemaldomai auga. Kiekvienas žmogus privalo turėti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą bei dirbant nusipelno gauti atlygį skirtą gyvenimui, o ne pragyvenimui.