Nors skelbiama, kad paskiepyta pirmu skiepu beveik 700000 žmonių, tačiau gyvenimas ir toliau lieka pakankamai suvaržytas. Diskutuojama, kad galimybių pasas atvertų galimybes atsidaryti daugiau verslų, grįžti prie mums labiau įprasto gyvenimo, tačiau akivaizdu, kad didelė dalis žmonių pasijaus diskriminuojami.
Lygių galimybių testuotis, skiepytis valstybė negali užtikrinti, bet surūšiuoti – galės.
Lygių galimybių testuotis, skiepytis valstybė negali užtikrinti, bet surūšiuoti – galės. Galimybių pasą galės gauti žmonės, kurie pasiskiepiję nuo koronaviruso, įgiję imunitetą (persirgę COVID-19) arba gavę neigiamą testo rezultatą.
Dar diskutuojama kiek galios tas testas 48 ar 72 valandas. Už kokias lėšas žmonės testuosis kas antrą ar trečią dieną? O ką daryti žmonėms, kurie dėl savo sveikatos būklės negali skiepytis? Jiems visos galimybės užsivers. Kaip bus atnaujinami duomenys, jei e.sveikatos sistema dirba su labai dideliais trikdžiais? Privačių klinikų atlikti testai nesuvedinėjami į sistemą.
Daugybė žmonių laukia nesulaukia kol galės pasiskiepyti. Pavyzdžiui Kirpėjų ir grožio specialistai, ilgai kėlę triukšmą ir šiaip ne taip išsireikalavę galimybės dirbti – skiepytis negali, nors dirba pakankamai artimame kontakte su klientais. Jiems taikomi labai griežti apsaugos reikalavimai t.y. net ne kaukės, o respiratoriai. Šios paslaugos – ne pramogos, o higienos reikalas.