Dėl rekordinių kainų G. Paluckas kreipėsi į Konkurencijos tarybą: nesuprantu, kam jūs reikalingi, jei nieko neveikiat?

Finansai
2022-05-27

Socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas kreipėsi į Konkurencijos tarybą su klausimu: „ką veikiate?“

„Kodėl kainos ir infliacija Lietuvoje muša rekordus visoje Europoje? Lengviausia viską suversti išorinėms priežastims. Bet kainas gali paveikti ir slapti įmonių susitarimai“, – įspėja G. Paluckas.

Pasak parlamentaro, mažmeninės prekybos sektorius „pas mus žiauriai koncentruotas, oligopolinis. Yra tokia Konkurencijos taryba, kuri turėtų budriai stebėti situaciją rinkoje ir užkirsti kelią žmonių mulkinimui. Deja, jie ten tik sėdi ir kažko laukia – iniciatyvos nerodo“, – piktinasi G. Paluckas.

Anot parlamentaro, žmonėms bado akis kainų ir įkainių suvienodėjimas ir kilimas vienu metu, bet atsakingos institucijos į nieką nereaguoja.

„Lyg susitarę įkainius vienu metu didina grupė bankų, degalinių, prekybos tinklų. Bet Ingrida Šimonytė sako, esą viską išspręs rinka. Valdžioje turime dešiniuosius, todėl ir atsakingos institucijos nieko nesiima – Konkurencijos taryba, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ramiai miega“, – situaciją komentuoja G. Paluckas.

Jo įsitikinimu, viskas galėtų būti kitaip.

„VVTAT, įtardama nesąžiningą kainodarą, galėtų imtis tyrimo ir kontrolės. Bet jie užsikasę smulkiais skundais. Tuo metu VERT galėtų padėti žmonėms pasirinkti elektros tiekėją: kuris pigiausias, kuris patikimiausias ir pan. Bet jie tik sėdi ir nosį krapšto – nei konsultuoja, nei reguliuoja“, – piktinasi socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas.

G. Palucko įsitikinimu, visos minėtos institucijos turėtų glaudžiai bendradarbiauti tarpusavyje dėl bendro tikslo: „kad nebūtų klaidinančios kainodaros ir rinkodaros, kad žmonės nebūtų mulkinami visokiais paslėptais nuolaidų planais ir pan.“

Savo kreipimesi parlamentaras klausia, „kokių veiksmų Konkurencijos taryba ėmėsi ar imsis kartelinių ar kitų konkurenciją ribojančių susitarimų stebėsenos srityje“, „kiek tyrimų Konkurencijos taryba vykdo šiuo metu“ ir „ko trūksta Konkurencijos tarybai, kad ji efektyviau vykdytų rinką ribojančių susitarimų privačiame sektoriuje prevenciją“.

Kreipimesi pažymima, kad „stebint milžiniškais tempais augančią infliaciją, kuri Lietuvoje yra kelis kartus didesnė nei Vakarų Europos šalyse“, kyla klausimas, ar tai nėra „prastai funkcionuojančios rinkos“ simptomas.

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Prašome palaukti

Ačiū. Jūsų registracija sėkminga.

Mūsų partneriai