Policijos atstovai prabilo apie juodąsias reformos dėmes

Partijos naujienos
2018-03-01

Policijos profesinių sąjungų atstovai Seime susitikę su socialdemokratų parlamentarais prabilo apie juodąsias policijos reformos dėmes.

Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos vadovės Romos Katinienės ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino, be teigiamų  jaučiamos ir neigiamos policijos reformos pasekmės – prastėja ikiteisminių tyrimų kokybė, nukenčia viešasis saugumas, kai kurie nusikaltimai visai netiriami, o tik formaliai užfiksuojami, daugiau dėmesio stengiamasi skirti visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio sulaukiantiems nusikaltimams, o kiti kartais tiesiog paliekami likimo valiai.

„Tokią situaciją labai gerai iliustruoja manekenės nužudymas Klaipėdoje. Kol merginos žūtimi nesidomėjo žiniasklaida – net nebuvo surinkti įkalčiai. Įvykis buvo traktuojamas tiesiog kaip rastas mirusio žmogaus kūnas. Jis imtas rimčiau tirti, kai aplinkybės iškilo į viešumą,“ – sakė R. Katinienė.

Profsąjungos atstovų teigimu, tokias pasekmes lemia tai, kad daug kvalifikuotų policijos darbuotojų per reformą paliko tarnybą. Iš viso iš policijos reformos metu pasitraukė  306 pareigūnai. Prie to galėjo prisidėti ir pertvarkyta darbo užmokesčio sistema, kai tokia pat alga paskiriama ir kvalifikaciją bei patirtį turintiems ir pradedantiems policijos darbuotojams. Dabar tarnybą pradedantiems policininkams prie algos skiriami tokie pat priedai, kuriuos anksčiau dirbantys turėjo užsitarnauti siekdami rezultatų.

„Tokioje darbo apmokėjimo tvarkoje – labai daug subjektyvumo, kai alga priklauso nuo vadovo „myliu, nemyliu“, o priedai tampa didesni už pagrindinį darbo užmokestį,“ – į profsąjungų pastabas reagavo Seimo narys Algirdas Sysas.

„Didinamos algos pareigūnams yra gerai, bet blogai, kad tai daroma nesiorientuojant į darbo rezultatus, o gudraujant ir pridedant visiems prie algų priedus. Turėtų būti aiški apmokėjimo sistema,“ – sakė Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Julius Sabatauskas.

Policijos profesinių sąjungų atstovus labai stebina ir gausybė Policijos departamentų vadovų komandiruočių bei joms skiriamų lėšų. Pasak profsąjungų, policijos vadovai per metus važiuoja į kelias dešimtis komandiruočių, per kurias gauna dešimtis tūkstančių eurų komandiruotpinigių.

Tuo tarpu policijos pareigūnų aprūpinimas priemonėmis, pasak profsąjungų atstovų, vis dar skurdus. „Viešai demonstruojami naujai perkami automobiliai, tačiau atidarę policijos automobilio bagažinę rasite tik kirvį, na gal dar – virvę ir kastuvą. Tokios darbo priemonės. Žadėtų neperšaunamų liemenių nėra kaip ir kitų dalykų,“ – sakė V. Jagminas.

Seimo socialdemokratai situaciją policijoje ketina artimiausiu metu aiškintis su Policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu.

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Prašome palaukti

Ačiū. Jūsų registracija sėkminga.

Mūsų partneriai