Seime – spaudos konferencija apie miškininkystės iššūkius

Aplinkos apsauga
2025-03-25
Audrius Radvilavičius

Seimo aplinkos apsaugos komiteto narys, Miškų puoselėjimo grupės pirmininkas Audrius Radvilavičius kovo 26 d. 11 val. Seime rengia spaudos konferenciją „Miškas miškininkų akimis: gamtos turtas ir atsakomybė“.

Joje įžvalgomis dalinsis Lietuvos inžinerijos kolegijos Miškininkystės katedros docentas dr. Albinas Tebėra, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktoriaus pavaduotojas Miškų instituto veiklai dr. Marius Aleinikovas, Vytauto Didžiojo universiteto miškų ir edukologijos fakulteto dekanas Vitas Marozas ir knygos „Lietuvos didžiagirės“ leidėjas Dainius Šeronas.

„Tvarus miškų valdymas apima subalansuotą miškininkystės planavimą, naujų miškų sodinimą ir ekosistemų atkūrimą.

Inovatyvūs sprendimai, tokie kaip nuotolinis miškų stebėjimas ar genetiškai atsparių medžių auginimas, padeda užtikrinti miškų gyvybingumą“, – komentuoja A. Radvilavičius.

Parlamentaras pažymi, kad šiuolaikiniai miškininkai susiduria su daugybe iššūkių: klimato kaita lemia dažnėjančias audras, sausras ir ligas, kurios kelia grėsmę miškams.

„Mažėja bioįvairovė, todėl būtina skirti dėmesį nykstančių rūšių ir jų buveinių saugojimui“, – sako socialdemokratas A. Radvilavičius.

Spaudos konferencijos dalyviai aptars šalies miškininkystės raidą, politinių sprendimų poveikį jai, pakomentuos miškų išteklių ir jų naudojimo prognozes iki 2040 m.

Docentas dr. Albinas Tebėra pabrėžia, kad miškininkai į mišką žvelgia ne tik kaip į gamtos kampelį, bet ir kaip į atsakomybės zoną, kurioje būtina derinti ekologinius, ekonominius ir socialinius interesus.

„Miškas – tai sudėtinga ekosistema, kurioje kiekvienas organizmas atlieka svarbų vaidmenį.

Miškininkų darbas apima daug daugiau nei tik medžių sodinimą ar kirtimą – jie rūpinasi miško atkūrimu, kenkėjų kontrole, laukinės gyvūnijos gerove, ugdo jaunuolynus, stebi ir prognozuoja miško būklės pokyčius. Miškininkai užtikrina, kad miškai būtų tvarkomi pagal tvarios miškininkystės principus“, – sako miškininkystės ekspertas.

KAS: Seimo nario Audriaus Radvilavičiaus spaudos konferencija „Miškas miškininkų akimis: gamtos turtas ir atsakomybė“

KUR: Spaudos konferencijų salė, II r., 2 a.

KADA: 2025-03-26 11.00

Spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite čia.

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Prašome palaukti

Ačiū. Jūsų registracija sėkminga.

Mūsų partneriai