Lenkijos Konstitucinis Tribunolas šiandien nuvylė ne tik Lenkijos moteris.
Prisidengiant neva žmogaus gyvybės apsauga paneigtos pagrindinės žmogaus teisės ir laisvės bei padaryta didžiulė žala moterų teisių apsaugai. Versti moterį nešioti vaisių, mirsiantį dar įsčiose ar netrukus po gimdymo dėl su gyvybe nesuderinamos sveikatos būklės, yra kankinimo ir nežmoniško elgesio draudimo pažeidimas.
Deklaracijos apie siekį apsaugoti gyvybes yra atviras melas, nes abortų draudimas duoda priešingą efektą, nei deklaruoja draudimų šalininkai. Europos Tarybos Parlamentinė asamblėja rezoliucijoje Nr. 1607 (2008) pažymėjo, kad „abortų draudimas nenulemia, kad jų bus mažiau, o tiesiog veda prie nelegalių abortų, kurie kur kas labiau traumuoja ir padidina besilaukiančių [moterų] mirties riziką ir/ar veda prie abortų „turizmo“. Taip pat Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas jau seniau pateikė išvadas Lenkijai, kad šis draudimas sukelia sunkias pasekmes moterų gyvybei, sveikatai ir gerovei.
Vienintelės veiksmingos priemonės mažinti abortų skaičių yra lytinis švietimas, prieinama kontracepcija ir efektyvios paslaugos bei pagalba moterims, kurios jaučiasi verčiamos nutraukti nėštumą dėl smurto ir skurdo. Tačiau jei bus draudžiama nutraukti nėštumą esant medicininėms indikacijoms – tai ne tik moters, žmogaus teisių neigimas, tai atvira inkvizicinių viduramžiškų dogmų pergalė prieš demokratiją, žmogaus teises ir teisingumą.
Matant Lenkijos politinės valdžios regresyvų požiūrį į demokratiją ir žmogaus teisių apsaugą, nerimą keliantį aukščiausių teismų politizavimą, mes, žmogaus teisių gynėjai ir visi kairieji Lietuvoje pašiurpę stebime, kaip mūsų artimiausia sąjungininkė, istoriškai ir kultūriškai be galo svarbi kaimynė Lenkija daro sukrečiančias klaidas ir pamina pamatines žmogaus teises ir laisves bei Europos Sąjungos vertybes. Kaip Seimo Reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės pirmininkė bei Moterų grupės vicepirmininkė inicijuosiu kreipimąsi į Lenkijos parlamento kolegas, bei kaip Europos parlamentarų forumo dėl reprodukcinės sveikatos Vykdomojo komiteto narė raginsiu kolegas iš kitų šalių kreiptis į Lenkijos politikus. XXI amžiuje, Vakarų demokratinėje erdvėje, Europos Sąjungoje negali būti pateisinamas toks regresas moterų teisių apsaugoje.