Žiniasklaidoje paviešinti elektroninio susirašinėjimo tarp buvusio Seimo nario ir Lietuvos Prezidentės epizodai palietė ir kai kuriuos socialdemokratus, konkrečiai – Julių Sabatauską. Jie susieti su Generalinio prokuroro skyrimo istorija.
„Turiu pasisakyti dėl mano kartu su Seimo nariais S. Šedbaru ir V. Gailiumi inicijuoto įstatymo projekto, jog Generalinio prokuroro kandidatūrą parenka ne LR Prezidentas, o Vyriausybė. Seimas pritaria, o Prezidentas skiria,“ – Spaudos konferencijoje Seime pareiškė socialdemokratas Julius Sabatauskas.
Tuo tarpu iš pašto tulpės@lrpk.lt paviešintuose laiškuose rašoma: „Atrodo, kad Sabatauskas pats nori tapti GP arba gauti kokį nors postą…“, „Sabatauskas pats postų nori, norėjo būti ministru, tai dabar kerštauja. Gerai, kad pradedate kritikuoti valdančiuosius“.
„Būdamas socialdemokratu, laikausi pozicijos, jog Lietuva turi būti parlamentine respublika. Ne vienos politinės ar interesų grupuotės interesų atstovavimas, bet tik nuolatinis kompromisas tarp plačiausių visuomenės grupių gali išlaikyti politinę sistemą darnia, stabilia ir demokratine,“ – sako Seimo narys.
Pasak J. Sabatausko, vienasmeniai sprendimai, nuolatinis tik savo požiūrio ir interesų primetinėjimas, nesugebėjimas dirbti kartu su tautos išrinktais, nors asmeniškai nepatinkančiais politiniais lyderiais negebėjimas derinti politinių pozicijų veda tik į valstybės institucijų delegimitizavimą ir piliečių nusivylimą, kuris prisideda ir prie emigracijos.
Spaudos konferencijoje J. Sabatauskas priminė Generalinio prokuroro skyrimo istoriją 2015 metais, kai Prezidentė D. Grybauskaitė susitikusi su Seimo valdyba pareiškė, kad turi specialiųjų tarnybų pažymą, jog trys Seimo nariai (J. Sabatauskas, V. Gapšys ir B. Bradauskas) kartu su kriminalinio pasaulio atstovais Kaišiadoryse derino veiksmus prieš balsavimą Seime dėl generalinio prokuroro skyrimo.
Visos specialiosios tarnybos oficialiai raštu paneigė turinčios tokios informacijos ar ją pateikusiosios LR Prezidentei. Visos oficialiai patvirtino, kad J. Sabatausko atžvilgiu nebuvo imtasi jokių tyrimų ir nesurinkta jokios kompromituojančios informacijos. Galiausiai Prezidentūra pateikė paaiškinimą: „Informacija Prezidentūrą pasiekia įvairiai – ir iš žmonių, ir iš institucijų, ir įvairiais kanalais: elektroniniu paštu, skambučiais. Visa ji perduodama atitinkamoms tarnyboms.“
„Dabar, paskelbus dalį tekstų iš elektroninio pašto tulpės@lrpk.lt, tampa aišku, kaip gaminamos „fake news“, darančios realų poveikį valstybės funkcionavimui,“ – sako J. Sabatauskas.
„Problema yra tai, kad aukščiausias šalies pareigūnas vadovaujasi nepatikima, nepatikrinta informacija ir jos pagrindu priima sprendimus. Čia galima įžvelgti piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo požymius. Kadangi susirašinėjimas iš ir į elektroninį pašto tulpės@lrpk.lt turi esminę reikšmę išaiškinant ir kitus galimus pažeidimus, matau būtinybę ištirti galimus piktnaudžiavimus. Jeigu Seime dėl to bus sudaryta komisija, galėčiau jai liudyti,“ – sako Seimo narys.
Spaudos konferencijoje socialdemokratas Julius Sabatauskas paviešintą VSD medžiagą apie verslo grupuotės ryšius su politikais laiko bandymu skandalingais faktais pridengti „tulpių“ pašto istoriją.