Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė rugsėjo 26 d. susitiko su Lenkijos ambasadoriumi Lietuvoje Konstanty Radziwill.
Ambasadorius ir V. Blinkevičiūtė susitikimo metu pasidžiaugė pastaraisiais metais suaktyvėjusiu dvišaliu bendradarbiavimu, pripažino, kad vyksta aktyvus politinis dialogas tarp Prezidentų, Parlamentų ir Vyriausybių.
K. Radziwill pažymėjo, kad Lietuva yra viena iš svarbiausių ekonominių Lietuvos partnerių. Lenkija yra trečiasis didžiausias eksportuotojas į Lietuvos rinką. Vyksta aktyvus bendradarbiavimas kultūros ir kitose srityse. Nežiūrint į tai, kad abiejų valstybių santykiai suaktyvėjo, jautrūs išlieka tautinių mažumų klausimai.
Ambasadorius sutiko, kad yra poslinkių Seimui pritarus dėl kai kurių lotyniškų rašmenų vartojimo asmens dokumentuose, tačiau lenkų tautybės žmonės norėtų, kad jų pavardės būtų rašomos originaliais rašmenimis. Be to, atkreipė dėmesį, kad dėl nustatytų mokinių skaičiaus reikalavimų klasėse, kaimo vietovėse naikinamos mokyklos lenkų dėstomąja kalba. Ambasadoriaus nuomone, daugelis problemų išsispręstų, jeigu Lietuvoje būtų priimtas naujas Tautinių mažumų įstatymas.
V. Blinkevičiūtė pritarė Ambasadoriui, kad tarpvalstybiniai santykiai yra kaimyniški ir abipusiai naudingas bendradarbiavimas vyksta visose srityse. Pažymėjo, kad vykstant karui Ukrainoje, yra labai svarbus bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje, padėkojo, kad Lenkijos kariai dalyvauja NATO misijose Lietuvoje, saugo mūsų oro erdvę. Sutiko, kad ekonominis bendradarbiavimas yra labai svarbus ir naudingas ne tik paminėtose, bet ir investicijų srityje. Lenkija mums yra tarp svarbiausių partnerių investicijų srityje.
Pasak V. Blinkevičiūtės, Lenkijos pavyzdžiu mes siekiame įteisinti PVM lengvatą maisto produktams, bet, esant opozicijoje, ne visada yra lengva. Pažymėjo, kad dėl mokinių skaičiaus klasėse tautinių mažumų mokykloms yra įteisintos išimtys. Pritarė, kad Tautinių mažumų įstatymas yra reikalingas ir patikino, kad Socialdemokratų partija sieks, jis bus įtrauktas į kitos Vyriausybės veiklos programą.
Susitikimo metu buvo prisiminta, kad kitais metais sukaks 30 metų nuo 1994 m. balandžio 26 d. Vilniuje pasirašytos Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos Draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties pasirašymo. Todėl K. Radziwill ir V. Blinkevičiūtė sutiko, kad 2024 metai yra tinkamas metas įvertinti mūsų dvišalio bendradarbiavimo susitarimus.