Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga (LSDMS) savaitgalį Palangoje surengė seminarą “Moterys ir demokratija arba kas bijo moterų lyderystės”. Seminaro metu daug dėmesio skirta politinėms temoms, artėjantiems Seimo rinkimams, diskutuota apie iššūkius, su kuriais moterys susiduria siekdamos lyderystės.
Pirmą seminaro dieną moderavo LSDMS pirmininkės pavaduotojos Indrė Kižienė ir Modesta Petrauskaitė, susirinkusios klubų narės pasidalino savų miestų ar miestelių aktualijomis, pristatė savo klubus bei regionus.
LSDMS pirmininkė Orinta Leiputė apibendrindama savivaldos rinkimus pabrėžė, kad viso Lietuvoje į savivaldą išrinkta 29 proc. moterų.
Įdomiomis įžvalgomis apie šiandienos Lietuvą, moterų padėtį politikoje bei lyderystę seminaro metu aptarė Lietuvos Respublikos Seimo narė Dovilė Šakalienė. Apie problemas, su kuriomis susiduria jaunos moterys šiuolaikinėje visuomenėje, seminare diskutavo Klaipėdos universiteto lektorė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili. „Ar gali būti tinkamiausia komunikacija moterims? Ir kaip manote ar gali skirtis vyrų ir moterų komunikacija viešojoje erdvėje?” – taip savo pranešimą pradėjo Ryšių su visuomene agentūros vadovas Arūnas Liubinavičius. Toliau trumpai pristatydamas komunikacijos formas ir sėkmes, supažindino su informavimo galimybėmis, seminaro dalyvės sužinojo, kur Lietuvos gyventojai naudodamiesi įvairiomis medijomis daugiausiai praleidžia laiko.
Savo praktinėmis įžvalgomis pasidalino prekybos centro BIG direktorė Gintautė Žukauskaitė aptardama moterų lyderių šeimos ir karjeros derinimą, o kaip integruoti lyčių lygybę į viešąsias paslaugas papasakojo NVO ekspertė Birutė Vėsaitė.
„Moteris visada kamuoja nepasitikėjimas savimi, per daug susimąstoma apie tai, ką negero pamanys kiti… O tie kiti, keisčiausia, kartais net apie tai nepagalvoja. Mielos moterys, nugalėkime tuos baimės drakoniukus savyje ir viskas bus gerai”, – taip apie pozityvumą ir moterų lyderystę kalbėjo ugdymo įstaigos vadovė Dainora Mineikienė.
Pasaulyje egzistuoja daugybė uždarų džentelmenų klubų, į kuriuos neleidžiama įkaukšėti jokiems moteriškiems kulniukams. Akivaizdu, kad toks požiūris vis dar gajus, tačiau visų labui jis turėtų dar sparčiau keistis, nes būtent moterys, su aukštakulniais ar be jų, turi daugiau ateities lyderystės įgūdžių.