Seime – atsakas į konservatorių pasiūlymą dėl gegužės 3-iosios: reikia švęsti spalio 25-ąją

Partijos naujienos
2022-05-09

Socialdemokratai Julius Sabatauskas ir Algirdas Sysas Seime užregistravo pasiūlymą spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną – pervardyti į Konstitucijų dieną ir paskelbti nedarbo diena. „Konstitucijų“ – ši daugiskaita apima pirmąją ir dabartinę Lietuvos konstitucijas.

Pasiūlymo sumanytojas Seimo vicepirmininkas J. Sabatauskas pažymi, kad tokia šventė būtų puiki duoklė turtingai Lietuvos konstitucingumo istorijai.

„Minėdami tik vieną Konstituciją, tarsi sumenkiname istorinę Konstituciją, kuria buvo pakloti pamatai Lietuvos konstitucingumo istorijai. Lietuvos, o ir visos Europos konstitucingumo istorija prasidėjo dar XVIII a. ir šią pradžią vainikavo pirmoji Europoje – gegužės 3-iosios Konstitucija. Nepriklausomos Lietuvos Konstitucija – šios konstitucingumo tradicijos tąsa. Pagal šioje Konstitucijoje įtvirtintas pamatines vertybes yra kuriama demokratinė Lietuvos valstybė“, – pažymi J. Sabatauskas.

Parlamentaro įsitikimu, laisvadieniu paskelbus gegužės 3-iąją, dabar galiojantis pagrindinis šalies įstatymas būtų tarsi pažemintas, nes spalio 25-oji – darbo diena.

„Spalio 25-oji galėtų būti šventinė diena, skirta prisiminti ir įvertinti Lietuvos konstitucingumo raidą. Tokia šventė pabrėžtų demokratinių vertybių svarbą ir skatintų šalies žmones gilintis į Lietuvos valstybingumo istoriją, neatsiejamą nuo konstitucingumo raidos“, – pabrėžia J. Sabatauskas.

Teikiamas įstatymo projektas įsigaliotų 2022 m. liepos1 d. Siūloma keisti Lietuvos Respublikos darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo Nr. XII-2603 123 straipsnį.

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Prašome palaukti

Ačiū. Jūsų registracija sėkminga.

Mūsų partneriai