Monikai Navickienei kritikuojant Nacionalinę Švietimo agentūrą, socialdemokratai pabrėžia, kad „palikti ministeriją be galvos“ buvo tragiška Ingridos Šimonytės klaida.
„Dingę mokinių dabai ir įrašai, chaosas dėl egzaminų pradžios laiko, ,,neužsikraunančios“ ir supainiotos užduotys – visa tai brandos egzaminus ir tarpinius patikrinimus pavertė siaubo istorija. Ir ji dar toli gražu nesibaigė“, – įspėja buvęs švietimo ministras, socialdemokratas Remigijus Motuzas.
„Nors I. Šimonytė tvirtina, kad laikina švietimo ministrė M. Navickienė puikiai tvarkosi, realybė yra kitokia.
Mokinių, jų tėvų ir visuomenės žeminimas tęsiasi. Agentūra nesugebėjo atkurti trečdalio prapuolusių dešimtokų darbų, užtat sugebėjo privelti rašybos klaidų lietuvių kalbos egzamino užduočių lape. Mokiniams ir jų tėvams pasiųstas aiškus signalas – nieko gero tikėtis nebeverta, nuo šiol egzaminai bus štai tokie. Ir atsakomybės nėra iš ko pareikalauti, nes daugiau nei tris mėnesius nėra Nacionalinės švietimo agentūros vadovo, daugiau nei du mėnesius – švietimo ministro“, – komentuoja R. Motuzas.
Grėsminga Vyriausybės arogancija
Pasak Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo frakcijos nario, buvusio mokytojo Tomo Bičiūno, valdininkai toliau demonstruoja aroganciją.
„Vėl dėl visko kaltinami mokiniai, nors valdininkai turėtų kaltinti save ir tik save.
M. Navickienė pamokslauja, kad „reikia išmokti gerbti mokytoją, gerbti vaiką“. Bet arogantiškai delsdama spręsti švietimo ministro klausimą, I. Šimonytė laisva valia užprogramavo visus šiuos skandalus ir chaosą. Vyriausybė priėmė strateginį sprendimą negerbti mokytojų ir vaikų“, – pažymi socialdemokratas.
Jis primena Valstybės kontrolės įspėjimą, kad dėl per lėtai didinamų mokytojų atlyginimų gali nepavykti įvykdyti valstybės įsipareigojimo pedagogų atlyginimus šiemet pakelti iki 130 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.
Anot Seimo nario socialdemokrato Mato Skamarako, valdininkų aplaidumas gali suluošinti vaikų gyvenimus.
„Mokiniai, jų tėvai ir pedagogai vėl patyrė stresą, psichologinę traumą, nusivylimą švietimu.
Tai gali turėti rimtų pasekmių kiekvienam mokiniui renkantis tolimesnį gyvenimo kelią. Vyriausybės kadencijai artėjant prie pabaigos, švietimas ne tik neatgavo prestižo, bet ir visiškai paskendo chaose ir skandaluose“, – komentuoja socialdemokratas M. Skamarakas.