Vyriausybė Seimui pateiktoje 2018 metų veiklos ataskaitoje giriasi savo užmojais mažinti kylančias kainas, ekonominę, socialinę atskirtį, gerinti mokyklinį ugdymą beis sveikatos apsaugą. Tačiau socialdemokratų vertinimu, tai sritys, kurios pernai metais tapo vienais didžiausių skaudulių mūsų visuomenei.
„Vertindami vyriausybės ataskaitą kai kurie bando rašyti balus, pažymius. Reikėtų tiesiog palikti tokią vyriausybę po pamokų. Pirmiausia dėl to, kad ataskaitą perrašytų pagal realiai padarytus darbus – kaip galima girtis tuo, dėl ko žmonės labiausiai kenčia – skurdas ir pajamų nelygybė tik didėjo. Nieko nepadaryta, kad mažėtų senjorų, vienišų žmonių skurdas. Mokestinė pertvarka buvo naudinga turtingiausiai visuomenės daliai. Vyriausybės vadovas pateisino save kaip konservatorių. Vyriausybė, kuri skelbiasi kairiąja, vykdo konservatorišką politiką – jos sprendimai naudingi tik turtingiausiems. Mokykliniais terminais pasakyčiau, kad ši vyriausybė neverta kartoti kurso“, – vertina Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.
„Vyriausybė džiūgauja dėl padarytos mokesčių reformos. Tuo tarpu ta pertvarka tikrai neišsprendė didžiausios mūsų žmonių problemos – pajamų ir socialinė atskirtis taip ir liko nesumažinta“, – teigia socialdemokratė Rasa Budbergytė.
Atskirtį, skirtingas sąlygas ir galimybes ši valdžia formuoja net vaikams.
„Dėl maisto kainų ši vyriausybė labai garsiai pasiskelbė jas sumažinsianti, tačiau nesiėmė jokių realių priemonių. Tie vieši pasamprotavimai, ką galėtų padaryti, jokio efekto kainų mažinimui tikrai nedavė. O tiems žmonėms, kurių pajamos mažos – kylančios kainos tampa rimtu iššūkiu ir problema“, – sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.
Sveikatos apsaugos srityje akis bado išvengiamo mirtingumo rodiklis. Socialdemokratų teigimu, vyriausybė numojo į jį ranka, nors būtent jis parodo, kiek žmonių gyvybių buvo galima išsaugoti. Vilniaus ir kitų, nutolusių rajonų gyventojų mirtingumo rodiklis skiriasi 8 kartus. Vadinasi regione gyvenantis žmogus turi 8 kartus daugiau galimybių numirti nuo pagydomos ligos vien dėl to, kad jam nesuteikiama reikiama pagalba.
„Valstiečių“ vyriausybė, paskelbusi sveikatos apsaugos reformą, atrodo, darė viską, kad tik gydytojams apribotų teises, o pacientams nutolintų gydymo paslaugas. Ta painiava su kompensuojamais vaistais, ligoninių pertvarkos, dėl kurių gresia jų uždarymai – tikrai neprideda nei gydymosi galimybių žmonėms, nei darbo sąlygų pagerinimo medikams“, – teigia Juozas Olekas
„Vyriausybė pateikė mokyklinio ugdymo skaičius, neva, padaugėjo aukštais balais besimokančių mokinių. Bet nutylėjo, kad žymiai padaugėjo ir žemais balais besimokančių. Tai rodo tik viena – kad dar labiau padidėjo vaikų išsilavinimo skirtumai. Atskirtį, skirtingas sąlygas ir galimybes ši valdžia formuoja net vaikams“, – komentuoja G. Paluckas.