Socialdemokratai: Vyriausybės veiksmai didina nepasitikėjimą, trūksta aiškumo ir ryžto

Partijos naujienos
2021-04-08

Opozicinės Socialdemokratų partijos Seimo frakcijos atstovai teigia, kad Vyriausybė tampa „nenuspėjamu ir nepatikimu partneriu verslui ir visuomenei“.

Apie tai, vertindami naujausius Vyriausybės sprendimus siekiant suvaldyti koronaviruso pandemijos plitimą, spaudos konferencijoje kalbėjo Seimo nariai Gintautas Paluckas, Eugenijus Sabutis bei Kęstutis Vilkauskas.

Socialdemokratai iš Vyriausybės pasigenda aiškesnės komunikacijos, o neryžtingumu, jų žodžiais, ji save demonstruoja kaip nepatikima partnerį.

Prognozuoja bankrotų bangą

„Pastarųjų savaičių Vyriausybės sprendimai sudaro įspūdį, jog ji tampa nenuspėjamu ir nepatikimu partneriu tiek verslui, tiek visuomenei. Žeriama labai daug kritikos, jog taikomos tos pačios priemonės ir strategijos, kurias naudojo praėjusi Vyriausybė, nors buvo žadama daugybę dalykų daryti kitaip. Deja, bet matome lyderystės krizę“, – spaudos konferencijoje kalbėjo G. Paluckas.

„Siūlomas „imuniteto pasas“ yra vienas iš pavyzdžių, kaip įmanoma įdomią idėją sukompromituoti nesugebant paaiškinti, kaip ji bus taikoma. Išmesta į viešąją erdvę ji sulaukė milžiniško pasipriešinimo, nes taip, kaip buvo pristatyta, ji yra akivaizdžiai diskriminacinė ir žmonės nerimauja, jog jie bus atriboti ne tik nuo viešųjų paslaugų, bet galimai ir nuo darbo vietų. Kalbu tai, ką suprato žmonės iš to, kas buvo pasakyta“, – naująją iniciatyvą įvertino parlamentaras.

Kita vertus, pasak G. Palucko, galime pasidžiaugti, jog nesusiduriame su tokia didele ekonomine krize, kokią išgyvena kitos valstybės ir už tai turėtume būti dėkingi šalies verslui.

G. Paluckas taip pat ragino Vyriausybę imtis skubių sprendimų, nes, kitu atveju, per šalį nusiris bankrotų banga bei priminė, jog Ekonomikos komitetas vienbalsiai patvirtino kreipimąsi į Vyriausybę dėl nuomos mokesčio kompensavimo mechanizmo atkūrimo.

Blaškymasis gimdo pyktį ir nepasitikėjimą

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Eugenijus Sabutis kaip vieną iš pagrindinių Vyriausybės problemų išskyrė aiškios ir suprantamos komunikacijos trūkumą, kuomet sprendimai keičiami per 24 valandas ir ragino daugiau galių suteikti savivaldybėms.

„Matome blaškymąsi, skirtingų žinučių nuo skirtingų valdžios pareigūnų siuntimą – dėl prekybos atvėrimo, prioritetinių grupių vakcinacijos ar skiepijimo „Vaxzervia“ (buv. „AstraZeneca“ vakcina), kuomet dieną ministras sako vieną, o vakare – visai ką kitą. Tai sukelia labai didelį neaiškumą, o tai gimdo pyktį, nepasitikėjimą ir įvairių sąmokslo teorijų kūrimą. Valdžia turi aiškiai pasakyti, ką ir kodėl daro, kokie yra šių veiksmų tikslai.

Palikime daug dalykų savivaldos rankose, kuri prašo labai nedaug – aiškaus finansavimo bei galimybės patiems nuspręsti. Vilniaus, Jonavos savivaldybės masinę vakcinaciją gali suplanuoti pačios. Kaip tą daryti – automobiliuose, sporto arenose – jos nuspręs pačios. Nenurodinėkime ir smulkiai nekontroliuokime“, – kalbėjo E. Sabutis.

Kultūros ir turizmo sektoriai yra visai užmiršti

Parlamentaras Kęstutis Vilkauskas, apžvelgdamas padėtį kultūros bei turizmo sektoriuose, akcentavo klausymąsi bei planavimą – girdėkime asmenis bei organizacijas dirbančias konkrečiuose sektoriuose ir planuokime, kaip išeisime iš krizės, jog tai įvyktų kaip įmanoma sklandžiau.

„Prieš pandemiją kultūros bei turizmo sektoriai kūrė labai didelę pridėtinę vertę. Dabar jų padėtis – labai bloga. Teikiama daugybė pasiūlymų, kaip šiuose sektoriuose dirbantys asmenys galėtų pradėti dirbti, bet nėra reaguojama operatyviai. Kai nėra aiškaus plano, kaip atlaisvinti vieną ar kitą sektorių, žmonių nerimas tik didėja.

Ypatingai svarbu, kad Vyriausybė girdėtų, ką sako kiekvieną sektorių atstovaujančios organizacijos bei asmenys. Kultūros sektorius nori nuoseklaus atvėrimo ir detalios tvarkos – daugelis renginių galėtų vykti pagal tas sąlygas, kurios taikomos prekybos vietose. Neturime jokio strateginio plano ir tai liečia ne tik turizmo, bet ir visus kitus sektorius. Savo rankomis puikius, talentingus žmones tiesiog dusiname“, – kalbėjo K. Vilkauskas.

Primename, jog Socialdemokratų frakcija yra pateikusi siūlymą didinti paramą dirbantiems savarankiškai nuo 260 iki 390 eurų bei pristatė 11 žingsnių pandemijos valdymo planą.

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Prašome palaukti

Ačiū. Jūsų registracija sėkminga.

Mūsų partneriai