Svetlana Grigorian. 2021 Eurovizija – Palangoje

Komentaras
2020-07-18

COVID-19 pandemija šalyje į rekordines aukštumas kelia nedarbo lygį, didelį spaudimą patiria smulkus verslas ir, žinoma, turizmo sektorius. Nors dėl apribotų tarptautinių kelionių maršrutų ir baimės užsikrėsti COVID-19 daugelis žmonių vasaros atostogas leis Lietuvoje, tačiau šalies kurortų verslininkų tai neguodžia. Dėl ribojimų šiemet planuojama mažiau sulaukti ne tik užsienio svečių, tačiau ir Lietuvoje vasaros atostogas leidžiančių iš emigracijos grįžtančių tautiečių.

Ši vasara Palangai, kaip ir daugeliui kitų šalies kurortų, kitokia. Čia gausiau atvyksta vietiniai poilsiautojai, savaitgaliais fiksuojamas beveik maksimalus viešbučių apgyvendinimas, tačiau, atrodo, kad tai ne itin guodžia verslininkus, mat pinigų į kurortą atvykę lietuvaičiai išleidžia kur kas mažiau nei turistai iš kaimyninių valstybių.

Nuo vasarą gautų pajamų iš esmės priklauso visų metų Palangoje dirbančių verslininkų veikla. Ne vasaros atostogų sezono metu verslininkų pelnas būna minimalus arba vos dengia sąnaudas. Kaip žinia, ne sezono metu ramybės ar pramogų norintys poilsiautojai išsibarsto ne tik po gretimus šalies, bet ir užsienio kurortus. Tai puikiai jaučiasi nedarbo lygio svyravimais. Žiemą nedarbo lygis Palangoje visada žymiai didesnis nei vasarą.

Vandens atrakcionų parkas Palangoje taptų tikru atradimu ne tik Žemaitijoje ar pajūryje gyvenantiems žmonėms.

Ką daryti, kad Palanga būtų gyvybinga ne tik vasarą, tačiau ir likusiais metų laikais, o žmonės galėtų dirbti ištisus metus, nesibaimindami, kad darbą praras sezonui pasibaigus? Atsakymas, kaip ir paprastas: tereikia pasitelkti kūrybiškumą, imtis iniciatyvos ar tiesiog geriausių dalykų pasimokyti iš kaimynų.

Vandens atrakcionų parkas Palangoje taptų tikru atradimu ne tik Žemaitijoje ar pajūryje gyvenantiems žmonėms. Neabejoju, Palangoje sulauktume ir svečių iš sostinės, Kauno, Panevėžio, Suvalkijos, Dzūkijos ar net iš tos pačios Baltarusijos.

Vandens pramogos jau tapo vizitine kortele Druskininkams ir Jūrmalai, todėl pats laikas apie vandens atrakcionų parko statybą galvoti ir mums, palangiškiams. Druskininkų vandens parke dirba apie 350 darbuotojų, o tai – puikus variantas nedarbo mažinimui Palangoje.

Šaltuoju metų laiku žmonės ieško žiemos pramogų. Slidinėti važiuoja į Italiją, Austriją, Lenkiją, kaimyninę Latviją ar dar kitas šalis. Kodėl negalime šios pramogos pasiūlyti Palangoje?

Suprantu, kad tokių trasų kaip Italijoje neįrengsime, tačiau drąsiai galėtume konkuruoti su tais pačiais latviais. Poilsiautojai ne tik atvažiuotų paslidinėti, tačiau dar pasimėgautų grynu pajūrio oru ar pasilepintų SPA procedūromis. Natūralu, kad slidinėjimo trasa turėtų ir teigiamą pridėtinę vertę užimtumo didinimui – būtų sukurta ne viena dešimtis darbo vietų.

O gal norėtumėte atvykti į Palangą pasižiūrėti naujausių kino juostų? Deja, tačiau tokių galimybių nėra. Vienintelis kino teatras Palangoje neveikia ir šiuo metu ruošiamos kino teatro rekonstrukcijos ir jo pritaikymo regioninės filmotekos reikmėms architektūrinio konkurso sąlygos.

Reikėtų dėti visas pastangas, kad procedūros nevėluotų, o rekonstrukcija įvyktų maksimaliai greitai. Neabejoju, kino teatras būtų lankomas žmonių, o gal net atsirastų tokių poilsiautojų, kurie į Palangą važiuotų vien dėl kino teatro.

Kaimyninė Jūrmala visame regione garsi dėl kurorte organizuojamų estrados ir humoro festivalių. Reikėtų sukviesti profesionalus, išmanančius muzikos verslo subtilybes ir su jais pasitarti, kaip ir ką galima padaryti, kad Palangoje atsirastų naujų, ne tik atlikėjus, tačiau ir klausytojus pritraukiančių muzikinių iniciatyvų.

Arba gal būtų galima kai kuriuos jau egzistuojančius tradicinius ir kitur vykstančius muzikinius renginius perkelti iš kitų miestų į Palangą?

Turbūt visi prisimena, kai šalies premjeras rašė laiškus didžiųjų Europos prekybos centrų valdytojams ir kvietė jų verslą vystyti Lietuvoje. Nors ir nepasisekęs, tačiau puikus žingsnis, rodantis iniciatyvą.

Tokią pat iniciatyvą galėtume pademonstruoti ir mes, kreipdamiesi į Eurovizijos dainų konkurso organizatorius su kvietimu Eurovizijos dainų konkursą iš Roterdamo 2021 m. perkelti į Palangą. Vis tik Lietuva, su grupės „The Roop“ atliekama daina „On fire“, buvo įvardijama kaip rimčiausia pretendentė nugalėti 2020 Eurovizijoje.

Vien geltonais šviestuvais Basanavičiaus gatvėje turistų srautų nepadidinsime ir nedarbo ne sezono metu nesumažinsime.

Gal tai ir utopija, tačiau ne tokia didelė, kaip Palangos miesto valdžią prieš rinkimus vis užplūstančios vizijos dėl investuotojų, kurie statys „Marriott“ viešbutį ar vykdys Jūrininkų ligoninės reabilitacijos centro griuvėsių perdarymą į sanatoriją.

Bet kokiu atveju, turime imtis iniciatyvos, nes vien geltonais šviestuvais Basanavičiaus gatvėje turistų srautų nepadidinsime ir nedarbo ne sezono metu nesumažinsime. O turistams bus įdomiau pamatyti liūdnai pagarsėjusį sostinės ,,pliažą“ nei Palangos tiltą…

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Gaukite naujienas į savo el. paštą

Naujienos apie renginius bei svarbūs straipsniai

Prašome palaukti

Ačiū. Jūsų registracija sėkminga.

Mūsų partneriai