Seime vykstant balsavimui balsuojant dėl gydytojų rezidentų algų valdantieji parodė savo veidą, kai puolė perbalsuoti norėdami atmesti projektą, numatantį, kad jaunųjų medikų algų didinimą 30 proc.
Seimo socialdemokratai su kitais opozicijos atstovais buvo priversti palikti Seimo posėdžių salę dėl posėdį vedusio Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesio.
Seimas balsuodamas pritarė opozicijos atstovų siūlymui didinti jaunųjų medikų darbo užmokestį 30 proc., tačiau Seimo pirmininkas V. Pranckietis pažeisdamas Seimo Statutą paskelbė perbalsavimą.
Problema ta, kad balsuojant pirmą kartą už sprendimą didinti algas 30 proc. balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo 21 tautos atstovas ir susilaikė 30 parlamentarų. Skaičiuojant už ir prieš, susilaikiusieji skaičiuojami prie balsavusių „prieš“. Taigi šiuo atveju rezultatą lėmė 2 balsai, vadinasi, poreikio perbalsuoti nebuvo. Tačiau Seimo narys, valstietis Kęstutis Bacvinka prie mikrofono paprašė jo balsą priskaičiuoti kaip balsavusio prieš pataisą, bet iš tiesų jis balsavime nė nedalyvavo.
Nepaisydamas akivaizdaus Seimo Statuto pažeidimo Seimo pirmininkas paskelbė naują balsavimą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga mobilizavo savo Seimo narius ir kitas balsavimas lėmė, kad pasiūlymjui didinti rezidentų algas 30 proc. buvo nepritarta.
„Nepagarba parodyta ne tik mums kaip opozicijos politikams, bet ir tiems jauniems medikams, kurie dabar realiai dar palaiko mūsų sveikatos sistemą. Juk daugybė jų jau išvažiavo iš Lietuvos, o likusieji priversti dirbti konvejeriu, kad užsidirbtų pragyvenimui. Vis dėlto tai jauni žmonės kuriantys šeimas. Valdantieji ciniškai parodė savo požiūrį į siūlymus padidinti jų darbo užmokestį. Mane stebina, kad tarp tų valdančiųjų – ir sveikatos priežiūros sistemoje dirbę politikai,“ – sako Seimo narys J. Olekas.
Socialdemokratų manymu, šiandien dienos posėdis buvo kaip simbolinis atspindys dabartinių valdančiųjų pozicijos – kai skubos tvarka šimtais eurų buvo padidinti prokurorų atlyginimai, o iš jaunųjų medikų algų klausimo ciniškai pasityčiota.